Yoğun Bakımda 3 kişi var: 2’si kktc Vatandaşı

Özersay, biri Alman 2’si kktc vatandaşı olmak üzere yoğun bakımda toplam 3 kişinin bulunduğunu kaydererek, yoğun bakımda bulunan kktc vatandaşları hakkında da bilgi verdi.

Bakanlar Kurulu, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında aldığı yeni kararları duyurdu. Açıklamayı Kudret Özersay yaptı. 

Öğrenci yurtları ile ilgili çalışma yapıldığını kaydeden Özersay, ülkeye gelecek olan kktc vatandaşlarının kalacakları öğrenci yurtlarının hazır olmasıyla gerekli çalışmanın da Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü bildirdi. 

Sağlık Bakanlığı tarafından 69 pozitif vakanın bulunduğunun belirtildiğini de kaydeden Özersay, temaslı takip üzerinden test yaptıklarını ve şu anda yoğun bakımda 3 kişinin bulunduğunu bildirdi. 

Özersay, biri alman 2’si kktc vatandaşı olmak üzere yoğun bakımda toplam 3 kişinin bulunduğunu kaydererek, yoğun bakımda bulunan kktc vatandaşları hakkında da bilgi verdi. 

Buna göre Özersay, 40 yaşındaki vatandaşın, hastaneye geç getirilmesinden dolayı sıkıntı yaşandığını ve yoğun bakıma alındığını ifade ederek, durumunun yakından takip edildiğini, diğer hatanın ise 53 yaşında olduğunu bildirdi. 

5 kişinin ev karantinasında tedavisinin devam ettiğini de kaydeden Özersay, 20 vatandaşın hastanede 12 vatandaşın ise otelde karantinaya alındığını kaydetti. 

Özersay, testlerle ilgili şu açıklamayı yaptı: 

Sağlık bakanlığı bünyesinde temaslı takibi ileri götüren bir ekip var. Herkese veya tesadüfi bir şekilde test yapılmıyor. Zaten bu bilimsel yaklaşım da değildir. Hastanede olan bireylerle ilgili normal prosedür devam ediyor. Tedavileri ayrı ayrı odalarda devam ediyor. Bu süreç profesyonel bir biçimde sürdürülüyor.

14 Paylaşımlar