6. ULUSLARARASI KIBRIS İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ BAŞLADI!

iff foto2 Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, 9 Aralık akşamı Gönyeli Belediyesi’nde “ODTÜ Ayakta” belgeseli ile açılışını yaptı.

iff foto1Film öncesi kokteyl eşliğinde başlayan geceye sinema severler yoğun ilgi gösterdi.  Gösterim sonrasında, açılışa Ankara ODTÜ’den konuk olarak gelen ve belgeselin yapımında görev alan Hadi İskit ile kısa bir söyleşi gerçekleştirildi. Yapılan söyleşi, yüreklere düşen tohumların yeşermesinin önüne hiçbir gücün geçemeyeceğini ispatlar nitelikteydi. Sohbetler sırasında, baskılara karşı yürütülen direnişin, ODTÜ sınırlarını nasıl aştığı konuşulup, hala aşılması gereken sınırların varlığına dikkat çekildi.

 

Festival 19 Aralık’a kadar devam edecek…

Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri festivali, her yıl olduğu gibi dünyanın dört bir yanında yaratılan üretimleri iff LOGO[1]yaymaya devam ediyor. Dünya halklarının gerçek hikayelerini anlatan, emek eksenli filmlerin ücretsiz olarak gösterildiği festivalin bu yılki sloganı ise “Sınırları Aşalım”… Dünyanın diğer coğrafyaları ile adamız arasında bir köprü kurmayı kendine amaç edinen festival, 19 Aralık’a kadar devam edecek.

 

Filmler ile ilgili duyurulara www.iffkibris.org adresinden ulaşılabilir.

 

ORGANİZASYON KOMİTESİ:

Baraka Kültür Merkezi, BASIN-SEN, BES, ÇAĞ-SEN, DAÜ BİR-SEN, DAÜ-SEN, DEV-İŞ, EL-SEN, GÜÇ-SEN, KOOP-SEN, KTAMS, KTMMOB, KTOEÖS, KTÖS, KTTB, TIP-İŞ, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği

 

DESTEKLEYENLER:

Barikat, Gelecek Dergi, Radyo Mayıs

29 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply