Ak Hataylılar Derneği Başkanı Tutuklandı

Afrika Gazetesi’ne yapılan saldırılarda olayların başını çeken ve gazete binasına taş atarkenki görüntüleriyle gündem olan Ak Hataylılar Derneği Başkanı Mehmet İpek tutuklandı.

İpek, tutuklandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

UBP’lilerle Yakın İlişki

Ak Hataylılar Derneği Mehmet İpek, Afrika Gazetesi binasını taşladıktan sonra Meclis’e girerek UBP’li vekiller Ersin Tatar ve Olgun Amcaoğlu ile fotoğraf çekmişti.

İpek ayrıca  7 Ocak Eken Genel Seçimleri propaganda sürecinde de UBP adaylarına destek olmuş, dernek binasında toplantılar organize etmişti. UBP’li Emete Gözügüzelli’nin Ak Hataylılar Derneği lokalinde yaptığı konuşmada seçim çalışmalarında kendisine yardımcı olan Mehmet İpek’e teşekkür ettiği video sosyal medyada yer almıştı.

Gazeteyi Taşladıktan Bir Gün Sonra Türkiye’ye Gidip Rapor Verdi

Afrika Gazetesi’ne yapılan saldırılarda başı çeken Mehmet İpek, olaydan bir gün sonra günü birliğine İstanbul’a gitmişti.

İpek’in adam yaralama, gasp ve tefecilik suçlarından ülkemizde hakkında sınırdışı kararı olan ve şu sıralar İstanbul’da yaşayan İsmet Felek ile görüşmesi, Felek’in kirli işlerinin Afrika Gazetesi’nde bir çok kez manşet olması yüzünden tepki çekmişti.

İlgili Haberler;

Memleketin Şeytan Üçgeni: Mafya, Ak Hataylılar ve UBP

Eylemlerin Arkasındaki UBP Desteği: Belediyelerden Otobüs Kaldırıp, Gazeteyi Taşayanlarla Poz Verdiler

452 Paylaşımlar