AKP’nin Kıbrıs Uzantıları İşbaşında

ADL Özel
AKP’nin Kıbrıs uzantıları adanın kuzeyine sızmaya çalışıyor

Mağdur Edebiyatı…
Akademi Kıbrıs isimli AKP destekli örgütün, Yakın Doğu Üniversitesi ve İstanbul Esenler Belediyesi desteğiyle “28 Şubat ve İslamafobi” adlı sertifika kazandıran bir konferans vereceği duyuruldu. Daha önce de çok sayıda gerici faaliyetleriyle bilinen bu uzantılar, şimdi de 1997 yılında yaşanan 28 Şubat süreci üzerinden mağdur edebiyatı yapmayı hedefliyor.
15 yıldır Türkiye’de iktidarda bulunan ve kendine muhalefet eden her kesimi şiddetle bastıran Erdoğan ve AKP rejimi, kendi yarattığı karanlığı geçmiş dönemlerin baskıcı anlayışları ile gizlemeye çalışıyor.
Türkiye’de AKP öncesi egemenlerin baskıcı anlayışının en büyük mağdurları solcular ve sosyalistler olmuşlardır. Bundan ötürü Türkiye egemen siyasal geçmişinin sol için savunulamaz olduğu zaten açıktır. AKP geçmişin egemen bloğunu yerinden edip, bu yerlere Fethullahçı cemaatler ve benzeri onlarca gerici yapıyla birlikte kendi kadrolarını doldurmuştur.

Son 15 yılda, İslamcıların yaşadığı en büyük mağduriyetlerin çok daha fazlası gericiliğin karşısında duranlara yaşatılmış ve yaşatılmaya devam ediyor.

0 Paylaşımlar