Angolemli Bertan’a Hesap Soruyor

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hüseyin Angolemli, Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nu Meclis’e çağırarak polisin bugün yaşattığı güvenlik zaafiyetinin nedenleriyle ilgili Manavoğlu’nu dinledi.

Angolemli bunun yanında, 2013 yılında Meclis Başkanı ve Başbakana hakaretler yağdıran Özgürgün’e Sibel Siber’in yapamadığını yaparak, milletvekillerine kalem atıp küfreden Bertan Zaroğlu hakkında Meclis İç Tüzüğü’nü işletme kararı aldı.

Polis’ten Gerekli Soruşturmanın Başlatılmasını İstedi

Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre; Meclis Başkanı Hüseyin Angolemli bugün gerek Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Salonu’nda, gerek Meclis avlusunda gerekse Meclis çatısında yaşanan istenmeyen olayların meydana gelmesini esefle kınadığını ifade etti.

Angolemli yaşanan güvenlik zaafiyeti konusunda Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nu Meclis Başkanlığına çağırarak gelişmelerle ilgili malumat aldı ve yasalar çerçevesinde olaylara karışanlar hakkında da gerekli soruşturmanın başlatılmasını istedi.

Zaroğlu’yla İlgili Gereken Yapılacak

Angolemli ayrıca Genel Kurul içerisinde cereyan eden olaylarla ilgili olarak Meclis tutanaklarının, ses ve video kayıtlarının da incelenerek Meclis İçtüzüğü uyarınca gerekenin yapılacağını ifade etti.

Bu çerçevede demokrasinin ve yasaların Meclis için vazgeçilmez olduğu, yaşanan olaylar nedeniyle provokasyona gelinmeden uzlaşı kültürü ile halkımıza yakışır şekilde aklı selim olunması gerekliliğine vurgu yapıldı.