Baraka: “Faşizme Kimin Emir Verdiğini Görüyor, Basın Özgürlüğünün Yanında Yer Alıyoruz”

Baraka Kültür Merkezi bugün yaşanan şiddet olayları ile ilgili bir açıklama yaparak, “Polisimiz, askere ve Türkiye’ye bağlı oldukça kimi koruyup kime saldıracağını artık daha net görüyor ve bu memleket bizim biz yönetelim istiyoruz” dedi.

Baraka’dan yapılan açıklama şöyle;

“Diktatörler savaş istedi diye çocuklar ölüyor; bizler savaşın acısını çok iyi biliyor ve egemenlerin kirli savaşlarına hayır diyoruz.

Faşistler, kendi fikrinden olmayanı taşlayıp linç etmeye çalışıyor; bizler faşizme kimin emir verdiğini görüyor ve Afrika’nın yanında basın özgürlüğünü savunuyoruz.
Belediye başkanları, patronlar, ekmek parası için çalışan emekçileri sokağa çıkmaya zorluyor; bizler emeğin özgürleşmesi için mücadeleye devam ediyoruz.

Şiddete varan saldırgan hareketler meclisin içinde de dışında da pervasızca yaşanıyor ve bizler faşizme karşı omuz omuza diyoruz.

Kendi menfaatleri için hükümette kalmak isteyenler, toplumsal gerilimi tırmandırarak kıbrıslı-türkiyeli ayrımını körüklüyor; bizler her koşulda halkların kardeşliğine sarılıyoruz. 

Polisimiz, askere ve Türkiye’ye bağlı oldukça kimi koruyup kime saldıracağını artık daha net görüyor ve bu memleket bizim biz yönetelim istiyoruz.”

94 Paylaşımlar