Ayrımcılık Üzerinden Oy Kapma Çabası Sürüyor: “Ülkede Adalet Kıbrıs Doğumlular İçin Var”

YDP isimli yapının Genel Başkanı Erhan Arıklı, Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımı üzerinden oy toplama çabasını yapılanmasının kongresinde de sürdürdü.

Afrika Gazetesi’ne saldıran ve Meclis’in damına çıkan saldırganları bir kez daha savunan Arıklı, faşistlerin aldığı cezaları yine “Kıbrıslı-Türkiyeli” ayrımına yorarak, “Ülkede, cebi dolu, doğum yeri Kıbrıs olan hatırlı kişiler ve tanıdıklarına adalet var” dedi.

Arıklı, Afrika Gazetesi’ndeki bir dizi yayını polise şikayet ettiklerini ancak aradan aylar geçmesine rağmen bir ilerleme olmadığından yakınarak. “Meclis’teki bütçe görüşmelerinde de yargının adalet dağıtamayacak durumda olduğunu anlattık ve her konuda olduğu gibi bu konuda da halk için yararlı olduğuna inandığımız reformlara ve değişikliklere destek vereceğiz” dedi.

“HÜKÜMET KALIN AYAR NASIL OLUR ANKARA’DA GÖRDÜ”

Afrika gazetesi önünde yaşananları kendilerinin de tasvip etmeyeceği yalanını söyleyen Arıklı, olaylara karışanlara verilen cezanın fazla olduğunu düşündüğünü, geçmişte bu tür olaylara karışanlara böyle cezalar verilmediğini ve bu farkın hangi kriterlerle belirlendiğini Meclis’te sorduğunu söyledi.

Arıklı, “Bu konuşmanın üstüne Başbakan bana kalın ayar verdi ama ancak kısa süre sonra Ankara’ya çağrıldılar ve orada 45 dakikalık kalın ayar aldı. Günlerdir soruyorum; “bu 45 dakikada ne konuşuldu, uluslararası deneyimlerinize dayanarak Afrin konusunda uyguladıkları yöntemlerle ilgili ne düşündüğünüzü mü sordular yoksa TC’yi nasıl yöneteceğiz sizin fikirleriniz çok önemli mi dediler”, ama cevap yok.” dedi.

Arıklı,  “yabancının ağzıyla, Rum’un ağızıyla Türk Ordusuna laf edenlere, kin ve garez duyanlara ve bunlar karşısında susanlara gazabımızı ortaya koyarak layık oldukları dersi vereceğiz. YDP’nin 2 milletvekili olarak mecliste aslanlar gibi 48 kişiye meydan okuyoruz” ifadelerini kullandı.

113 Paylaşımlar