Bağımsızlık Yolu Lefke’de, Sanayi Holding Belgeseli Gösterimi Düzenlendi

Bağımsız Kıbrıs Etkinlikleri çerçevesinde, Bağımsızlık Yolu, dün akşam Lefke AKM’de Sanayi Holding Belgeseli gösterimi düzenledi.

Bölge halkının da katılım gösterdiği gösterimden önce Bağımsızlık Yolu Üyesi Şenel Kim söz alarak, bağımsızlık için üretimin gerekliliğini vurguladı. Kim, Kıbrıslı Türk halkının TC egemenlerince dayatılan bilinçli politikalarla üretimden uzaklaştırılarak bağımlı hale getirilmeye çalışıldığının da altını çizdi.

Şenel Kim, Bağımsız Kıbrıs Etkinlikleri çerçevesinde bu belgeselin seçilmesinin nedenini ise; Kıbrıslı Türk halkının Sanayi Holding batırılmadan nasıl üretim yapabildiğini göz önüne serip, bu halka kasten mal edilmeye çalışılan “tembellik” karakteristiğinin aslında koca bir yalan olduğunu ortaya çıkarmak olarak açıkladı.

Kim, konuşmasının ardından sözü açılış konuşmasını yapmak üzere Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya’ya bıraktı.

Aziz Kaya konuşmasında, Kıbrıslı Türk halkının üretken bir karaktere sahip olduğunu, üretimin ise bağımsızlığın önkoşulu olduğunu vurgularken, Sanayi Holding aktifken bölgeden de birçok insanın otobüslerle çalışmaya gittiğinin altını çizdi. Ayrıca Kaya, bölgede bu tip bir etkinlik düzenleyenlere teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Kaya’nın açılış konuşmasını takiben film gösterimine geçildi. Gösterimin ardından sohbet niteliğinde yapılan fikir alışverişi sonrasında 14 Ağustos’ta Lefkoşa’da yapılacak olan Bağımsız Kıbrıs Yürüyüşü’ne çağrı yapıldı.

15 Paylaşımlar