Akile’nin Ölümünü, Küçük Kızın İfadesi Aydınlattı: “Annemi Balkondan Babam İtti”

İntihar ettiği ileri sürülen Akile Nacisoy’un 11 yaşındaki kızı konuştu, Akile’nin eşi Yaşar Akdoğan cinayet şüphesi ile tutuklandı.

Akile Nacisoy’un eşi Yaşar Akdoğan, 11 yaşındaki kızlarının Uzman Psikolog Dr. Ayşe Zeki’nin gözetiminde verdiği ifadede “annemi balkondan babam itti” sözleri üzerine tutuklandı.

Mahkemeye çıkarılan Yaşar Akdoğan, aleyhindeki suçlamaları kabul etmedi.

Zanlının kızına herhangi bir müdahalede bulunmasının önüne geçilmesi adına, Akdoğan hakkında 2 gün süreli tutukluluk emri alındı.

Yaşar Akdoğan’a daha önce “şiddet tehdidi” ve “teknik darp” suçlamalarından dava okunarak serbest bırakılmıştı…

Boyra: “11 Yaşındaki Kız 8 Ay Önce Farklı Bir İfade Verdi, Hangisinin Doğru Olduğu Kesin Değil”

Zanlı avukatı Boysan Boyra ise, olayın üzerinden 8 ay geçtiğini, zanlının kızının daha önce böyle bir ifade vermediğini, ayrıca olayla ilgili polisin tüm delilleri topladığını ve ifadeleri aldığını belirtti.
Müvekkilinin tutuklu kalmasına itiraz eden Boyra, olaydan sonra Akile Akdoğan’ın iki çocuğunun anneannelerinde kaldığını belirterek, zanlının velayet davası açtığını ve bu davanın sürdüğünü aktardı.
Boyra, Akile Akdoğan’ın bir arkadaşının telefonuna , “ölmek istiyorum” şeklinde mesaj attığını da iddia etti.
Boyra, soruşturmanın aslında daha önce tamamlandığını ifade ederek, ayrıca zanlının birkaç kez yurt dışına gidip geldiğini, kaçma gibi bir niyetinin olmadığını dile getirdi.
Boyra, 11 yaşındaki kızın 8 ay önce babasının annesini balkondan attığında dair bir ifadesi olmadığını, 8 ay sonra bu şekilde ifade verdiğini hangi ifadenin doğru olup olmadığına dair bir kesinlik olmadığını kaydetti. Avukat Boyra, zanlının serbest kalmasını talep etti.

 

9 Paylaşımlar