Maradona: “Özgür Bir Venezüella İçin Emperyalizme Karşı Savaşmaya Hazırım”

Dünya futbolunun efsane isimlerinden Maradona, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yanında olduğunu belirterek “Özgür bir Venezüella için asker gibi giyinip emperyalizme karşı savaşırım” dedi.

Dünya futbolunun efsane isimlerinden Arjantinli Diego Maradona, emperyalizme karşı mücadelesinde Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yanında olduğunu açıkladı.

Facebook hesabından açıklama yapan Maradona, “Biz ölene kadar Chavistiz. Ve Maduro emrederse, özgür bir Venezüella için asker gibi giyinip emperyalizme ve sahip olduğumuz en kutsal şeyi, bayraklarımızı bizden almak isteyenlere karşı savaşırım” dedi.

Maradona, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca yaptığı paylaşımda “Yaşasın Chavez! Yaşasın Maduro! Yaşasın devrim! Yaşasın gerçek Venezüellalılar!” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

6 Ağustos’ta, Venezüella’nın Valencia kentinde eski bir yüzbaşı liderliğindeki askerler yayınladıkları videoyla halkı ayaklanmayla çağırmıştı. Bu girişim, Venezüella Ulusal Bolivarcı Silahlı Güçler tarafından kısa sürede önlenmişti.

Venezüella Devlet Başkanı Maduro, Valencia kentindeki askeri ayaklanmanın bastırılmasının ardından “Terörist saldırı cesurca püskürtüldü” demiş, Ulusal Bolivarcı Silahlı Güçler ise isyancı eski komutanın üç sene önce ihanet suçundan ülkeyi terk ederek Miami’ye sığındığını açıklamıştı.

55 Paylaşımlar