Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Örgütlenme Sorumlusu Cansu Nazlı’dan Hükümete İsyan: “Hükümetin Ultra Zenginlerin Kılına Dokunmayıp Çalışarak Yaşamını İdame Ettiren Kesimleri Sefalete Uğratması Barbarlıktır!”

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Örgütü Örgütlenme Sorumlusu Cansu N. Nazlı, hükümetin aldığı ekonomik kararlara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklamada “ Biz ertelenen elektrik faturalarını, kiraları, kredi taksitlerini, kendi sigortamızı geri çalışmaya başlayacağımızda bile nasıl ödemeye yetişeceğimizi bilmezken trilyonerlerin bu ülkede yokmuş gibi sinip galması, hükümetin da bunların kılına dokunmazken çalışarak yaşamını idame ettiren kesimleri sefalete uğratması barbarlıktır!” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca bu ekonomik koşullar ve salgınla karşı karşıyayken kimsenin omzunda zengin taşıyacak gücünün kalmadığı da vurgulandı.

Açıklama şöyle:

“Bu memleketin sırtında yük olan kesim kamuda ya da özelde çalışanlar, esnaf ve emekliler değil; ultrazenginlerdir! Biz ertelenen elektrik faturalarını, kiraları, kredi taksitlerini, kendi sigortamızı geri çalışmaya başlayacağımızda bile nasıl ödemeye yetişeceğimizi bilmezken trilyonerlerin bu ülkede yokmuş gibi sinip galması, hükümetin da bunların kılına dokunmazken çalışarak yaşamını idame ettiren kesimleri sefalete uğratması barbarlıktır! Biz sürekli krizin sillesini yerken bunların trilyonlarının faizine bile dokunulmamasının bedelini bugün gene biz öderik. Eczaneye, markete bile gitmek için arabaya benzini nasıl goycağımızı düşünürken, devletin yurtdışından sağlık malzemesi tedarik edecek gendi alt yapısı yokken, bankalar ertelenen taksitlere faiz uygulayacakken, bilmem ne bank direktörü adamın özel jetiynan gidip gelmesine minnet duyamaycayık bu saatten sonra kimse kusura bakmasın. O jetin üstünde olduğu gibi, süpermarket zincirlerinin, 5 yıldızlı otellerin, özel hastanelerin, özel üniversitelerin, benzin istasyonlarının, büyük inşaat şirketlerinin, hepsinin üzerinde artık emeğine el konulan işçilerin hakkı vardır. Bu ekonomik koşullar ve salgınla karşı karşıyayken kimsenin omzunda zengin daşıyacak gücü galmamıştır. Bu günleri atlatalım, hepsini omzumuzdan atacayık. Bilesiniz!”

3 Paylaşımlar