Bağımsızlık Yolu Mağusa: “Örgütlü Sermayeseverliğe Karşı Örgütlenelim”

Bağımsızlık Yolu Mağusa Örgütü, kktc’nin tüm unsurlarıyla sermayesevrt bir durumda olduğuna dikkat çekerek, emeğin sömürülmediği bir ülkede yaşamak için halkı Bağımsızlık Yolu’nda örgütlenmeye çağırdı.

Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Örgütü adına Fatih Bayraktar’ın yaptığı açıklama şöyle;

Gün geçmiyor ki kktc devletinin neredeyse tüm unsurları sermayesever olduklarını göstermesin. Geçen hafta yoldaşlarımız meclis önünde tatile giren milletvekillerine ivediliğini reddettikleri, sonra da bir köşeye atıp görmezden geldikleri sendikasız çalıştırılmanın yasaklanmasını sağlayacak yasa önerisini hatırlattılar.

Aynı saatlerde emeğin en yüce değer olduğunu savunan yerel bir gazetede “Mağusa’da Asayiş Operasyonu” başlığıyla yayınlanan haber Mağusa Küçük Sanayi Bölgesi’ndeki bir iş yerinde kaçak(!) çalışan işçilerin suçüstü(!) yakalandığını haber veriyordu.

kktc devletinin polisi tıpkı Dünya Mülteciler Günü’nden yalnızca birkaç gün sonra Mağusa Limanı’nda kaçak(!) mültecileri yakalayarak destanlara konu olan bir limanı dehşet merkezine çevirmişse, ucuz işgücü olarak kayıt dışı çalıştırılan insanları da yakalayıp mahkemeye çıkararak, sonrasında ise sınır dışı etmek üzere 15 gün süreyle tutuklayarak benzer bir eyleme imza atmıştı. Onların emeklerini sömüren ve aylarca onlara çalışma izni alacağına dair boş vaatlerde bulunan sermaye sahibine ise yalnızca para cezası kesilmeyle yetinilmişti.

Öyle görünüyor ki meclisinden polisine ve hatta yasalarına kadar kktc devletinin tüm unsurları emeklerini satmak için yurtlarından kopup gelen insanlara, mültecilere, tüm yaz boyunca hafta sonları da dahil güneş batana kadar çalıştırılacak olan sendikasız özel sektör emekçilerine kayıtsızdır ve hatta düşmandır. Bu nedenle biz de diyoruz ki: “Örgütlü sermayeseverliğe karşı Bağımsızlık Yolu’nda örgütlenelim; insanların ve insanlığın sömürülmeden yaşadığı bir Kıbrıs ve dünya için.”

Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Örgütü(a)

Fatih Bayraktar

27 Paylaşımlar