Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Örgütü Oluşturuldu

Bağımsızlık Yolu bugün Omorfo’da yaptığı kurultayla Omorfo Bölge Komitesi’ni oluşturdu.

Divanın oluşturulması ile başlayan kurultayda divan; Hüsniye Seheroğlu, Celal Özkızan ve Koray Gürkaya’dan oluştu.

Ardından sırasıyla; Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancoğlu, Omorfo Birimi’nin bağlı bulunduğu Lefkoşa Bölge Sorumlusu Mustafa Keleşzade ve Omorfo Birimi Sorumlusu Celal Özkızan kısa birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların sonrasında adaylıklar açıklanarak, Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Komitesi’ne oy birliğiyle Günay Seheroğlu, Kristina Nikitina ve Ahmet Arkın seçildi.

Atıl Bırakılan Omorfo İçin Önemli Bir Adım

Kurultayda yapılan konuşmalarda bölgede kısa bir zamanda yoğun emekle çok işler yapıldığı, hem iktidarlar hem de sol siyaset tarafından atıl bırakılan Omorfo için Bağımsızlık Yolu’nun örgütlenmesinin önemli bir adım olduğu vurgulandı. Mücadeleyi yükseltmenin ve örgütlenmenin gerekliliğinin öne çıktığı konuşmaların devamında; Aplıç Kapısı’nın açılması, yerel seçimlerde solun ortak bir aday çıkarması, CMC’nin yaratttığı ekolojik tahribatın temizlenmesi ve özel sektörde sendikalaşma ihtiyacının altı çizildi.

Kurultay, Omorfo Bölge Komitesi’ne seçilen üyelerin konuşmaları ve bölge üyelerinin dilek ve temennilerini sunmasının ardınan tamamlandı.

159 Paylaşımlar