Baraka Biyologlar Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi…

581744_576988588978188_573310354_n

Sarpten: “Sizin başarınız bizim de başarımızdır”

Biyologlar Derneği’nden Baraka LTB Meclis üyesi adayı Refikoğlu’na anlamlı mesaj: “Desteğimiz var. Olsa da olmasa da, bizim sevindiğimiz bir gelişme oldu bu. Sizin başarınız bizim de başarımızdır.”

Baraka Kültür Merkezi LTB Meclis üyesi adayı Merter Refikoğlu ve Baraka aktivisti Nazen Şansal dün Biyologlar Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten ile görüşme gerçekleştiren Refikoğlu ve Şansal, LTB Meclis üyeliğine neden aday gösterdiklerini paylaştılar. Şansal, Refikoğlu’nun adaylığını hem Ankara’ya hem de solun birleşememesine karşı bir tepki olduğunu ifade etti.

Solda birlik için çok çabaladıklarını ama başarılı olamadıklarını söyleyen Refikoğlu, zaten bölünmüş olan solu daha da bölmemek için başkan adayı çıkartmadıklarını vurguladı.
Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten Baraka’nın aday çıkartmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Baraka’nın duruşuna, vizyonuna çok uygun bir hareket. Hep söylerim, Baraka bence diğer büyük örgütlerde de olmayan örgüt disiplinine sahip. Bu da çok hoş! Birçok olayda da yanımızda bulduğumuz bir örgüttür. Böyle bir adım atarak da iyi yaptınız. Elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız.” şeklide konuştu.

“Sizin başarınız bizim de başarımızdır”
Solun yaşanan olumsuz deneyimlerden ders çıkartmadığın da belirten Sarpten, Merter Refikoğlu’nun LTB Meclisi’ne girme ihtimali olduğunu söyledi:
“Kazanma şansınız var. Onu da ihmal etmeyin. Öyle bir inanç oluşursa, kazanabilirliğe dair bir kamuoyu oluşursa kazanabilir tabii. Çok da iyi olur, anlamlı olur. Desteğimiz var. Olsa da olmasa da, bizim sevindiğimiz bir gelişme oldu bu. Sizin başarınız bizim de başarımızdır.”

Be the first to comment

Leave a Reply