Baraka KTÖS’ü ziyeret etti…

165896_575784805765233_1880814884_n
Elcil: “Meydan boş değildir”

KTÖS Baraka’nın LTB Meclis üyesi adayı Refikoğlu’na destek veri.

“Bu seçimde en azından meydan boş değildir diye düşünüyoruz. Ankara’nın bu dayatmalarına karşı ve buradaki uşaklarına karşı olan her siyaset bizimle örtüşen bir siyasettir. Temel mantık toplumun özgür, kendi kendini yönetebilecek olmasını talep etmektir. Bu bizim için önemlidir”

Baraka Kültür Merkezi KTÖS’e ziyaret gerçekleştirdi. Baraka’dan LTB Meclis üyesi adayı Merter Refikoğlu ve Baraka aktivisti Münür Rahvancıoğlu, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ile görüştü.
Görüşmede KTÖS Genel Sekreteri Elcil, Baraka’nın LTB’ye aday göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu: “KTÖS’ün dışında olan örgütlerin bizimle beraber ortak noktada birleşmesi, verdiğimiz kavganın ortak olduğunu göstermesi açısından güzel bir mesajdır. Öncelikle sizi böyle bir sorumluluk üstlendiğini için kutlarım. Sadece çöp toplama veya halka hizmet vermemin dışında Lefkoşa gibi Avrupa’nın bölünmüş son başkentinde olacak olan seçimlerle ilgili ciddi bir karar ve aday gösterdiniz.”

Elcil’den Refikoğlu’na destek…
Baraka’nın LTB Meclis üyesi aday Refikoğlu’nun adaylığının önemine vurgu yapan Elcil, meydanın boş olmadığını ve Ankara dayatmalarına karşı yürütülen mücadele açısından ciddi bir karar olduğunu söyledi: “Baraka Kültür Merkezi’nin aday olarak gösterdiği Refikoğlu’nun da öncelikle bu sesi yükseltiyor oluşu önemlidir. Bu seçimde en azından meydan boş değildir diye düşünüyoruz. Ankara’nın bu dayatmalarına karşı ve buradaki uşaklarına karşı olan her siyaset bizimle örtüşen bir siyasettir. Temel mantık toplumun özgür, kendi kendini yönetebilecek olmasını talep etmektir. Bu bizim için önemlidir”

Elcil sözlerine şöyle devam etti: “KTÖS’ün dışında olan örgütlerin bizimle beraber ortak noktada birleşmesi, verdiğimiz kavganın ortak olduğunu göstermesi açısından güzel bir mesajdır. Öncelikle sizi böyle bir sorumluluk üstlendiğini için kutlarım. Sadece çöp toplama veya halka hizmet vermemin dışında Lefkoşa gibi Avrupa’nın bölünmüş son başkentinde olacak olan seçimlerle ilgili ciddi bir karar ve aday gösterdiniz.
Bizim KTÖS olarak temel tavrımız öncelikle LTB çalışanlarının yanında olmaktır. Her şartta bu çalışanın haklarının korunması, Lefkoşa halkına hizmet verilmesinin yanında bölünmüş olan bu şehrin birleştirilmesi adına, bu kuşatılmışlığa karışı bir açılım gerçekleştirilmesi önemlidir. Baraka bu konuda geçmişte çok ses vermiştir.”

Be the first to comment

Leave a Reply