Basın Özgürlüğüne Çirkin Tehdit

 Yenidüzen Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mert Özdağ’ın arabasına, üzerinde “Dikkat et başın belada” yazılı bir tehdit notu bırakıldı

 

“Tehdit yazdıklarımla ilgili”

Tehdit notunu aracının ön yolcu koltuğu üzerinde bulan Özdağ, “Gazetecilik dışında hiç kimse ile bir sorunum yoktur, bu tehdidin yazdıklarımla ilgili olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

 

Öte yandan Basın-Sen, Mert Özdağ’a yapılan çirkin tehdite yönelik bir açıklama yaparak, “Bu hareket yalnızca Mert Özdağ’a değil, bu sektörde çalışan tüm basın emekçilerine yapılmıştır.” dedi.

 

Basın-Sen’in yaşanan olayla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

 

“Mert Özdağ yalnız değildir. Ülkedeki tüm zorluklara rağmen mesleğini yapmaya çalışan üyemiz Mert Özdağ’ın yaptığı haberlerden dolayı tehdit edildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Büyük fedakârlıklarla mesleğini yerine getirmeye çalışan meslektaşımız Mert Özdağ’ın yaptığı haberler dolayısıyla tehditler alması kesinlikle kabul edilebilir bir şey değildir. Yapılan bu tehdit, sadece bir basın emekçisine değil, basın sektöründe çalışan tüm emekçileri yapılmış bir harekettir. Basın-Sen olarak, meslektaşımız Mert Özdağ’a yapılan bu aşağılık tehdidi kınadığımızı bildirir, yetkililerin konuyu bir an önce aydınlatması için elimizden gelen her türlü katkıyı koymaya hazır olduğumuzu bildiririz.”

 

Saygılarımızla,

Basın- Sen YK (a)

Başkan

Canan Onurer”

 

Basın Özgürlüğüne Yapılan Bu Saldırıyı Kınıyoruz

 

Yaptığı yayınlardan ötürü pek çok kez tehdit mesajları alan ankaradegillefkosa.org sitesi olarak, Mert Özdağ’ın yalnız olmadığını, basın özgürlüğüne yapılan bu ve benzeri tüm saldırların karşısında duracağımızı ve her türlü dayanışmayı göstereceğimizi tüm kamuoyuna bildiririz.

 

104 Paylaşımlar