Beşinci Baraka Yaz Kursları Şenlikle Sonlandı

Baraka Kültür Merkezi tarafından “Dünyayı Verelim Çocuklara” temasıyla bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Baraka Yaz Kursları, 22 Temmuz Cumartesi akşamı renkli bir şenlikle sona erdi.

Baraka lokalinde gerçekleştirilen etkinlik, kalabalık bir izleyici grubu tarafından izlendi. İlk olarak, Aziz Nesin tarafından kaleme alınan “Pırtlatan Bal” isimli oyunun sahnelenmesiyle başlayan şenlik programı, ardından Latin dansları, Halk dansları ve korodan eğlenceli şarkılarla devam etti.  Son olarak çocuklara hediyelerin verilmesiyle ve katılımcı tüm öğrenci ve öğretmenlerle birlikte “Güzel günler göreceğiz” şarkısının birlikte söylenmesiyle sona erdi.

3-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen kurslarda, bu yıl yine “Okuyan İnsan Halkının Yanındadır” çağrısıyla kurslara gönüllü katkı koymak isteyen gönüllü eğitmenlerle birlikte gerçekleştirildi. Kurslarda el sanatları, müzik, tiyatro, satranç, İngilizce, evrim, Kıbrıs kültürü, halk dansları, Latin dansları gibi kurslar yanında, zeytini tanıyalım, engelliler adına sempati, çocuk hakları, hayvan sevgisi, iş kazaları, masal atölyesi, çevre bilinci, eğlenceli matematik gibi çeşitli konularda bilgilendirici ve farkındalık yaratıcı seminerler de verildi.

Bu yıl yaklaşık 30 çocuğun katıldığı, konusunda deneyimli eğitmenlerce gerçekleştirilen kurslarda çocukların; bilim, sanat ve kültürel değerlerle büyümesinin önemine inanan Baraka Kültür aktivistleri, beş yıldır devam eden etkinliği ücretsiz olarak her yıl tekrarlamayı planlıyorlar.

37 Paylaşımlar