Bir İş Cinayeti Daha: İşçi Hayatını Kaybetti

9 Temmuz tarihinde Gemikonağı’ndaki yurt inşaatında çalışırken geçirdiği iş kazası sonrasında yaşam mücadelesi veren 38 yaşındaki Pakistanlı Ahmet Ali bu sabah hayatını kaybetti

İnşaat iskelesi kurduğu sırada 3 metre yükseklikten beton zemine düşerek ağır yaralanan Ali, bu sabah saat 06:30’da yaşam mücadelesini kaybetti.

Olay nasıl olmuştu?

Gemikonağı’ndaki Akdeniz Evleri yolu üzerinde yapımı devam eden yurt inşaatında çalıştığı esnada, inşaat iskelesi kurarken dengesini kaybeden 38 yaşındaki Pakistan uyruklu Ahmet Ali, 3 metre yükseklikten beton zemine düşerek ağır yaralanmıştı.

Özel sektöre sendika şart!!

Emekçiler, düzensiz çalışma koşullarına maruz bırakıldıkları, değişik sömürülere maruz kaldıkları yetmezmiş gibi; maliyetleri düşürüp karı artırmak adına işveren tarafından alınması gereken güvenlik önlemlerinin alınmaması sonucu hayatlarını da kaybediyorlar.

Hem bu sömürünün hem de iş cinayetlerinin önüne ancak ve ancak emekçilerin kendilerinin şekillendirecekleri sendikaları geçebilecektir. Sendikasız çalıştırılmanın yasaklanmasını düzenleyen yasaların en kısa zamanda geçirilmesinin hayatiliği gün gibi önümüzde durmaktadır.

İlgili haberler:

‘İş kazaları’ Yetti: İşçinin Durumu Ağır

23 Paylaşımlar