“Bir Kayıp Devrimci: Fuat Fegan” Kitabı Girne’de Okurlarla Buluşuyor

Fadıl Çağda’nın yazdığı “İşçi Sınıfı Mücadelesinde Enternasyonalist Bir Nefer” alt başlığıyla çıkan “Bir Kayıp Devrimci: Fuat Fegan” kitabı, Perşembe akşamı Girne’de tanıtılıyor.

Etkinlik 13 Temmuz Perşembe, saat 19.30’da Leymosun Kültürevi’nde başlayacak.Kitap evinden yapılan açıklamada, Yakın tarihe ve politikaya ilgi duyan herkesin davetli olduğu duyuruldu.

Fuat Fegan’ın hayatını anlatan kitap, iki temel işlev açışından yol gösterici özellikler taşıyor.Yeni kuşak devrimcilerini, pek çoğunun tanımadığı Kıbrıs’lı bir devrimci ile karşılaştıran kitap, bunun yanında, karanlık çevrelerce ortadan kaldırılan, kaybedilen bir arkadaşa duyulan vefa borcunun yerine getiriyor.Kitabın bir başka önemli özelliği de 68 Kuşağı’nın yaklaşık yarım asırlık devrimci mücadelesinin bir panoramasını titizlikle çiziyor olması. Bu niteliği ile kitap, ileride yapılacak çalışmalarda kullanılabilecek çok değerli saptamalarla dolu. İlerici genç arkadaşların ve odakların bu ve benzeri çalışmalarından çıkarılacak derslerle ancak güçlü bir mücadele sürdürebilecekleri düşünülürse, “Bir Kayıp Devrimci: Fuat Fegan” kitabı mutlaka okunmalı..

8 Paylaşımlar