BİRİKİM ÖZGÜR’Ü RAHAT BIRAKIN!

(ADL ÖZEL – HABER / YORUM)

Bir süreden beridir yaptığı açıklamalarla tepki toplayan Birikim Özgür’ün savunduğu fikirlerde yalnız olmadığı ortaya çıktı. Bugün Facebook üzerinden bir durum güncellemesi paylaşan Hasan Erçakıca da ülkemizde Syriza tipi bir oluşuma ihtiyaç olmadığını ve CTP’nin zaten bu ülkenin Syriza’sı olduğunu iddia etti.

Bu yorum üzerine tepki toplayan açıklamasını yineleyen Birikim Özgür, kendisinin de zaten aynı şeyi ifade ettiğini belirtti. Hasan Erçakıca da “Syriza elektrikte özelleştirmeyi durdurdu, elektrik fiyatlarını kendileri belirlemek istiyorlar. Bizde zaten durum böyle belki bizi örnek almışlardır. Borç ödemek istemiyorlar biz zaten ödemiyoruz. Ama bunu başarmak için AB ve IMF’nin onlara Türkiye’nin bize davrandığı gibi davranmalarını beklemeleri gerekir.” diyerek fikrini tekrar ifade etti.

Ayrıca bugün içinde CTP’li olduğu bilinen çeşitli kişiler, Birikim Özgür’ün açıklamasının “cumhurbaşkanlığı seçiminde sola sempati duyan kişileri CTP’den soğutacağı için” yersiz olduğunu belirten açıklamalar yaptılar. Konunun özüne dair itirazlar yerine oy azalması nedeniyle oluşiabilecek olumsuzluklara vurgu yapılması, birçok CTP yöneticisinin aslında Birikim Özgür’den pek de farklı düşünmediğini ortaya koydu.

Bu durumun ortaya koyduğu gerçek ise; “hiçkimseyi temsil etmediği” iddia edilen Birikim Özgür’ün CTP içerisinde etkili bir kesimin sözcüsü durumunda olduğudur. Birikim Özgür’ün neo-liberal fikirlerini değil kişiliğini hedef alan “günah keçisi” yönteminin, Özgür’ün arkasına gizlenerek aynı fikirleri icraata geçiren CTP yönetimini rahatlatmakta olduğu böylece ortaya çıkmış oldu. Birikim Özgür’ün ifade ettiği ve CTP hükümetinin de uygulamakta olduğu fikirleri değil de kişileri hedef almanın; CTP’nin kurumsal olarak var olan durumunu gözlerden kaçırmak dışında hiçbir getirisi olmamaktadır.

Tartışılması gereken Birikim Özgür değil, CTP’nin kendisidir…

İşte Erçakıca’nın paylaştığı durum güncellemeleri…

Screenshot_2015-01-29-16-10-50Screenshot_2015-01-29-16-20-13BİRİ

48 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply