BURSSUZ ÖĞRENCİLER MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR: ‘MAKARNA SELFİESİ’

(ADL-Özel)

Kıbrıs ve Türkiye dışında ‘üçüncü ülkelerde’ üniversite eğitimi alan öğrenciler, devlet bursu için bir süre önce başlattıkları mücadeleye ‘Makarna Selfiesi’ ile devam ediyor.

Bilindiği üzere ‘üçüncü ülkelerde’ eğitim alan gençlere devlet eliyle ayrımcılık yapılmakta ve devlet tarafından belirlenmiş her hangi bir burs hakkı bulunmamakta.

Anayasaya aykırı olan öğrenciler arasında ayrımcılık yaratan bu uygulamaya karşı, burs hakkı elde etmek amacıyla Avrupa Kıbrıslı Öğrenciler Platformu adı altında bir araya gelen öğrenciler, ilk olarak 200 öğrencinin imzası bulunan bir mektup hazırlamış, ve imzalarla birlikte bu mektubu Cumhurbaşkanı konumundaki Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Yorgancıoğlu, Başbakan Yardımcısı ve çeşitli görevleri olan Serdar Denktaş, Eğitim bakanı doktor Berova, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, YKP YK Sekreteri Murat Kanatlı ve BKP Genel Başkanı İzzet İzcan’a ulaştırmıştı.

Mektubun ulaştırılmasının üzerinden 2 haftalık bir süre geçmesine rağmen hiç bir yanıt alamayan öğrenciler, dün itibariyle sosyal medya üzerinden farklı bir eylemlilik içerisine girdiler.

‘Burssuz Öğrencilerin Makarna Selfiesi’ adıyla başlattıkları eylemde öğrenciler; ”burssuzlukdan dolayı para sıkıntısına düştük ve yardımımıza hep makarna koştu. Ne zaman paramiz bitse karnımızı makarna doyurdu. Bu yüzden mücadelemizin ikinci ayağı olarak makarna selfiesi eventini baslatiyoruz. Makarnali selfie çek tepkini göster!” şeklinde bir çağrı yaparak, herkesi yollayacakları selfielerle burs mücadelesine desteğe çağırdı.

Sosyal medyadaki bu eylemin sayfasına aşşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.facebook.com/events/1401664283457268/

Öğrencilerin paylaşımlarından bazılarını sizler için derledik.

203 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply