Büyükelçi Kanbay’dan Halkımıza Yeni Mesaj: “Aklınızı Başınıza Toplayın”

Son olarak “kktc vatandaşlarını tutuklayıp Türkiye’de yargılayamadığı” yönündeki sızlanmalarıyla kamuoyunda gündem olan TC’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, bu kez de ekonomik krize ilişkin açıklama yaparak halkımıza yönelik “akıllarını başlarına toplasınlar” dedi.

Büyükelçi Kanbay, Türkiye ve kktc’nin bazı ekonomik konularda sıkıntılı günlerden geçtiğini söylediği açıklamasında bir kez daha haddini aşarak, “özellikle fazla mesaiyi yapmayız diye naz yapan insanların biraz daha akıllarını başlarına toplayıp bu zor dönemi hep birlikte aşmamıza yardımcı olmalarını bekliyorum” dedi.

Kanbay’ın açıklamaları şöyle:

“bu zorluklar karşısında benim bir kardeşiniz olarak temennim bu zor dönemde yapılacak işleri veya alınacak tedbirleri küçük hesapların rövanşları olarak veya siyasi oyunların malzemeleri olarak kullanmamamız. Birbirimize zarar verecek yanlış veya yanlış fikirler yaratacak kelimelerle bu konuları aramızda tartışmamamız. Ekonomik sıkıntıların aşılmasına ilişkin el ele vereceğimiz çalışmalarla birlik beraberlik ruhunun yaşanması gerekiyor. Partiler, liderler ve milletvekili hesaplarıyla değil, halkın bütün olarak el ele vermesi gerekiyor.

Özel sektörün, kamuyu yöneten bürokratların özellikle fazla mesaiyi yapmayız diye naz yapan insanların biraz daha akıllarını başlarına toplayıp bu zor dönemi hep birlikte aşmamıza yardımcı olmalarını bekliyorum”