CTP KADROLARI ÇILDIRDI: SAKİN OL ŞAMPİYON…

Seçimler ve referandum yaklaştıkça  CTP-BG içindeki paniğin öfke ve saldırganlığa evrildiği gözlemleniyor. Yerel seçimlerde arzu ettiği heyecan, motivasyon ve ilgiyi yakalayamayan, Lefkoşa’da anket yayınlayamayan, anayasa konusunda gün geçtikçe ‘hayırcılar’ın sayısı artarken ‘evet’ için halkı ikna edemeyen CTP-BG neredeyse her alanda hegemonya ve güven kaybı yaşamakta.

Bu durum CTP-BG kadrolarını ilk başta paniğe düşürürken son günlerde özellikle de sosyal medya üzerinden seyreden tartışmalarda öfke ve saldırganlığa dönüştü.

Önceki gün CTP’li Rena Şenol Mert ismindeki bir kişinin paylaşımı ‘evet’ kesiminin çıldırma noktasın geldiğinin en berrak örneğini sergilemekte.

Rena Şenol Mert facebook paylaşımında ‘Hayırcıları’ hedef göstererek ‘bazı tiplerin sinirlerini zıplattığını’ ifade etti. Mert, şiddet yanlısı biri olmasaydı bazılarının ağzını burnunu kırmak istediğini de yazdı. İşte facebook da zıvanadan çıkan bir ‘evetçi’nin duygu ve düşünceleri:

SAKİN

CTP Merkez -versus- FEMA 

Öte yandan Feminist Atölye’nin farklı partilerin Belediye Meclis üyesi  feminist aktivist kadın adaylara destek açıklaması ise CTP-Merkez’de soğuk duş etkisi yarattı.

FEMA’nın sanki bir CTP örgütüymüş gibi aldığı karar karşısında saldırganlaşan CTP’liler, örgütlerin kendi bağımsız karar alma süreçlerine de saldırmaya başladılar.

FEMA’nın feminist aktivist kadınlara yaptığı desteğin ardından CTP’den Mutlu Azgın ardından ise Kutlay Erk ve pek çok CTP kadrosu FEMA’ya saldırmaya ve  başladı.

 

Mutlu Azgın paylaşımında şunları ifade etti: “1- Ne enteresan, bir tane CTP LTB kadın adayın feminist olmadığı fetvası verildi. 2- Ne enteresan, bu çalışmaları ortak yürüten ve Gönyeli’de “tam eşitlik” için çalışan CTP Kadın Örgütü Başkanı ve Genel Sekreteri dışarda bırakılmış. 3- Ne enteresan, Genel Seçimlerde toplumsal cinsiyet eşitliğini savunduğu için desteklenmeye değer görülen bazı erkek adaylar ( biliyorsunuz bildiri dağıtılmıştı) bu kez Feministlerimiz tarafında hiçbiri yeterince feminist bulunmamıştır. Yaşasın “organize” feminist dayanışmamız.” 

01

Bazı yorumlar da şöyle:

00

Özellikle Doğuş Derya ile Kutlay Erk arasındaki tartışma dikkat çekti.

Kutlay Erk, Doğuş Derya’ya ‘parti kimliği üzerinden üstü kapalı tedit savurarak ‘bunu not edecem’ dedi. Doğuş Derya ise ‘beni sinirlendiremessin’ cevabını verdi.

işte o tartışmalardan seçmeler:

MUTLU

77

66

55

44

33

22

11

Be the first to comment

Leave a Reply