DOĞUŞ DERYA'NIN VERDİĞİ TARİH DERSİ FAŞİSTLERİ RAHATSIZ ETTİ

ADL (Özel)

Doğuş Derya’nın meclis genel kurulunda Dışişleri Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Zorlu Töre’ye cevaben yaptığı konuşmanın ardından milliyetçilik ve faşizmden beslenen zihniyetlerin rahatsızlıkları ayyuka çıktı. Zorlu Töre’nin Kıbrıslı Elenleri  ötekileştiren ve savaş çığırtkanlığı yapan konuşmasının ardından Derya kürsüye çıkmış ve  faşizmin faşizmi beslediğini dile getirerek, Kıbrıs Rum milliyetçilerinin söylemleriyle Kıbrıslı Türk milliyetçilerinin söylemleri arasında fark olmadığını anlatmıştı. Derya Kıbrıs’ta kaybedenin sadece Kıbrıslı Türkler olmadığını Kıbrıslı Elenler, Ermeniler ve Maronitler’in de kaybettiğini, evlerinden kovulduklarını, mülklerinden olduklarını, tecavüze uğradıklarını anımsatmış ve “Kilise ilk defa 74 yılında kürtajı serbest bıraktı. O kadar çok Kıbrıslı Rum kadın vardı ki tecavüze uğrayan” demişti. İşte Derya’nın bu sözlerinin ardından, bazı milliyetçi ve faşist kesimler sosyal medya üzerinden çirkin ve ağza alınmayacak hakaretlerle Derya’yı hedef gösterme ve karalama kampanyasına giriştiler.

Ağza alınmayacak hakaretler…

Deryanın kişisel profiline ağza alınmayacak hakaretlerle sözlü saldırıda bulunan kişiler arasında, Kıbrıslı Türklere Tayyip Erdoğan’ı protesto ettikleri için hakaret eden, Kıbrıs Türk Hataylılar Kültür ve Dayanışma Derneği Bertan Zaroğlu ve eski Tarım Bakanı Kenan Akın da var.

İnsanlar Derya’ya destek belirtti…

Sosyal medya üzerinden Derya’ya başlatılan saldırılara bir çok insan da sessiz kalmadı. Doğuş Derya’nın ismini postlarına taglayan insanlar, Derya’ya destek belirtiyor. Yapılan bu saldırı ve hakaretler, aslında Derya’nın meclis kürsüsünde verdiği tarih dersinin ne kadar doğru olduğunun adeta bir kanıtı.

Derya hukuki yollara başvuracağını söyledi…

Kendisine yapılan bu çirkin saldırılara sessiz kalamyacağını söyleyen Derya, hakaret eden şahısları mahkemeye vereceğini söyledi. Profilinden de kısa bir açıklama yapan Derya, “Aralarında eski milletvekilleri, bazı milliyetçi örgütlerin temsilcileri de  bulunan ve Zorlu Bey’in sayfasında da yorum yapan bu kişileri dava edeceğimi kamuyounun bilgisine getiririm” dedi.

1K Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply