HARMANCI: “YAĞMUR SULARINI ENGELLEYEN BEND BİRİLERİ TARAFINDAN AÇILDI”

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde, Merkezi Cezaevi yakınlarında su baskınlarını önlemek amacıyla yapılan bendin taşması sonucu  bölgede su baskını meydana geldi.
Su baskını sonucu sanayi bölgesinde bazı sokaklar trafiğe kapatıldı, işyerleri ve araçlar olumsuz etkilendi. Sanayi Bölgesi’ne dolan suyun tahliye edilebilmesi amacıyla Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde bulunan Doktoroğlu Şirketi önündeki yol da kısa süreliğine tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı.
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, sivil savunma ve belediye ekiplerinin tahliye çalışmalarını yerinde izledi ve basına açıklama yaptı.
Harmancı, yağmur sularını engellemek amacıyla oluşturulan bendin birileri tarafından açıldığını söyledi. Harmancı, “İyi niyetli bir davranış da olsa bizim haberimiz yoktu. Haberimiz olması gerekirdi. Böyle bir şey olamaz. İyi niyetli de olsa kontrollü yapılmalıydı” dedi.
Harmancı: “Şikayetçi olacağız”
Harmancı sosyal medya aracılığıyla da kısa bir açıklama yaptı. “Sanayi Bölgesinde bugün yaşananları anlamlandırmak gerçekten mümkün değil. Siz kendi kafanıza göre zamanında yapılan bente müdahale edeceksiniz, sonra bölgeden kaçacaksınız! Bunu yaşatmaya hakkınız yok ne ordaki sanayicilere ne de bizlere. Sonra biz benti kapatmaya çalışacağız, suyu tahliye etmek için seferber olacağız ve Lefkoşa’nın bir gününü daha çalacaksınız,insanları bu havada mağdur edeceksiniz. Bu konudan evet şikayetçi olacağız. Bunu kabul etmek mümkün değil. Fotoğrafta açılan bente müdahale eden iş araçlarımız var”

34 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply