Ertuğruloğlu’nun Erdoğan Aşkı: “Koca İslam Aleminde Tek Cesur Lider O, Tarih Onu Yazacak”

7 Ocak’ta gerçekleştirilecek erken genel seçimler yaklaştıkça, halkından değil Ankara’dan güç alan işbirlikçi siyasiler Erdoğan’a duydukları hayranlığı(!) daha da sık dile getirmeye başladı.

kktc Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yer alan İİT Olağanüstü Liderler Zirvesi öncesinde toplanan İİT Dışişleri Bakanları Konseyi Olağanüstü Toplantısı’na katılarak burada bir konuşma yaptı.

Ertuğruloğlu konuşmasında, “Bir şeyin altını çizmek istiyorum. Koskoca İslam Âlemi içinde bir tek ülke ve bir tek lider bu mücadeleyi korkmadan ve samimiyetle vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsının bu ve benzeri meselelerdeki samimi gayretini tarih yazacaktır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ertuğruloğlu ayrıca, “Bu bölgede var olma ve kendini kabul ettirme mücadelesi veren bir devletin Dışişleri Bakanı olarak söylüyorum. Bizim var olma mücadelemizde Müslüman devletlerin bize yaşattığı hayal kırıklığı, ne yazık ki Kudüs meselesinde de kendini göstermiştir. Bu umursamazlık kimseyi yerinde daha güçlü yapmıyor. Ben bu kadarını beklemezdim. Bize reva görülen muamele maalesef Kudüs’e de görülmüştür. Bu topraklar dünya üzerinde ‘Ben Müslümanım’ diyen herkesin ortak paydasıdır. Burası Müslümanların namusudur” ifadelerini de kullandı.

49 Paylaşımlar