GAÜ ÇALIŞANLARININ YATIRIMLARINI YATIRMIYOR MU?

GAÜ’de 1999-2003 yılları arasında görev yapan sanatçı ve öğretmen Yıltan Taşçı’nın çalıştığı süre boyunca herhangi bir bildirim yapılmadan yaz aylarında yatırımlarının yapılmadığı söyledi.

Girne Amerikan Üniversitesi’ne bağlı Amerikan Future College ile Girne Amerikan kolejinde 4 yıl Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yapan Taşçı, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“2012 yılının sonunda sosyal sigortalardan emekli oldum. Ve maaş alabilmem için 1500 tl tutarındaki bir rakamın sosyal sigortalar dairesinden yatırılması gerektiğini söylediler bana. Ben de  yatırımlarımın yapılmış olduğunu söyledim. Onlar da cevap olarak bu 4 yıllık süreçte, yaz tatilleri döneminde sosyal sigortamın yatmadığını söylediler. Ben de orada öğrenmiş oldum bunu. GAÜ bana bunu bildirmedi. Ve mecburen bu 1500 tl’yi emekli olabilmek için kendim yatırdım.”

Taşçı ayrıca bu durumu kamufle etmek için GAÜ’nün Mlli Eğitim Bakanlığı’na çalışanlarını yaz aylarında durdurduğunu gösterdiğini ve sonra sezon açıldığında tekrar çalışır gösterdiğini de ifade etti.

GAÜ’NÜN GÖRÜNMEYEN YÜZÜ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yıltan Taşçı ayrıca GAÜ’ye verilen Arabahmet Kültür Evi’nin halkın kontrolünde kalması gerektiğini söyledi

 

 

 

45 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply