Hayvanlara Şiddet Uygulayan “Veteriner”, Kadına Şiddetle de Yargılanıyor

Bir süre önce hayvanlara şiddet uyguladığı görüntüler sosyal medyada yayılan veteriner Muzaffer Haloğlu, evli olduğu sırada eşine de şiddet uyguladığı için yargılanıyor

Afrika Gazetesinin haberine göre;

Nesli tükenmekte olan Caretta Caretta Kaplumbağalarının yumurtalarını kırarken, kargalara ve tavşanlara şiddet uygularken olan görüntüleri sosyal medyada bayağı yankı uyandırmış ve tepki çekmişti. Haloğlu ilgili mercilere yapılan hakkındaki  şikayetlere rağmen veterinerlik görevine devam ediyor.

Öte yandan Haloğlu, boşanmış olduğu eşini evli bulunduğu esnada 11/04/2014 tarihinde Lapta’da 3 yaşındaki çocuğunun yanında dövmüş olmasından dolayı da Fasıl 154 Ceza Yasası’nın 243. maddesi ile düzenlenen ve 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmayı da içeren Bedensel Fiili Zarar Veren Eylemli Saldırı suçundan yargılanmasına 08/04/2016 tarihinde devam edildi.

Daha önce de eski eşinin anne ve babasını darp etmekten hüküm giymiş olan Muzaffer Haloğlu, 08/04/2016 tarihindeki celsede eski eşinin yapmış olduğu şikayetin olgularının eşinin verdiği ifadede olduğu gibi olmadığını iddia ederek savcılık ile görüşmek için süre talep etti. Girne Ceza Mahkemesi sanığa son kez süre verdi.

14/04/2016 tarihinde görüşülecek olan davanın olgularının değişip değişmeyeceği ve hayvanlara şiddet uygulamaktan ceza almayan Haloğlu’nun kadına şiddet uygulamaktan ceza alıp almayacağı merak konusu.

muzaffer haloğlu1