Herkes ustasının lafını kullanır: GAÜ: “İçimizdeki beslemeler…”

Çalışanlarının maaşlarını alamaması, sosyal sigorta yatırımlarının yapılmaması, devlete altı milyon otuz sekiz bin TL sosyal sigorta borcunun olması üzerine açıklama yapmak zorunda kalan GAÜ, tehditler savurdu, aylardır maaşını alamadığı ve yatırımları yapılmadığı için hakkını arayan çalışanlarına, “beslemeler” dedi.

GAÜ yaptığı açıklama ile, çalışanlarına yaşattığı olumsuzluklarla ilgili sorumluluk almak bir tarafa, “bize komplo kuruluyor” yaygarası kopararak yaşananların üstünü örtme çabasına girişti.

GAÜ tarafından yapılan açıklamada, GAÜ ailesinin bir bütün olduğunun savunularak, “Kendi içimizde bulunan malum kuruluşun beslemeleri ve veya aile olmayı öğrenmemiş biz sandığımız kişiler artık bizlerle olmayacaklar” denildi.

GAÜ’deki dayanışma ruhunun birçok kurum ve kuruluşa örnek olacağının savunulduğu açıklamada, “Bir ses vermemiz gerektiği anda o sesi en başta verecek ve bu süreci başlatanların karşısında ilk önce dimdik duracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadeleri kullanıldı.

GAÜ içindeki bir takım ufak sorunların, GAÜ’nün yıpratılmasından menfaat elde etmeyi düşünen bazı kesimlerce sosyal medya ve yazılı medya aracılığıyla iftiralarla gündeme getirildiğini savunan GAÜ, bu şekilde çalışanlarına yaşattığı olumsuz durumu örtbas etmeye çalıştı. GAÜ’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle (hakaret, tehdit ve komplo teorisi içerir):

“Hedef GAÜ! Neden mi? Tüm mahkemeleri “malum tarafa “karşı kazanmış, Yüksek Mahkeme Kararları ortada ve devam eden diğer davalar lehimize gelişirken, İdarenin bu kararları uygulamaması, YİM kararlarına uymaması, uygulatmaması ve İdareye açılan devam davaların ve ara emirlerinin bizleri haklı bularak lehimize karar vermesi ve bu süreci İngiltere Mahkemeleri kanalı ile Avrupa Mahkemelerine taşımamız tabiki birilerini ciddi bir şekilde rahatsız etmektedir. Tüm güçleri ile GAÜ nün hareketlerini kısıtlamak için attıkları adımları yakınen izliyoruz. Rektörlüğümüz bazı aleyhimize geliştirilen ‘fabricated’ olaylar karşısında şaşırıyor hatta kendimizi savunmada bulduğumuz anlarda dahi karşımızdakilerin ahlak dışı hareket ve hamle yetenekleri karşısında duraklıyoruz.
Küresel GAÜ ailemize güveniyoruz
Bu süreç onları daha da cesaretlendiriyor. Şuan kendilerine sözde taraf bulmuş yapılarla sözde halkın iradesini yanına almış siyasete soyunanlarla ve onları bilinç dışı ve veya bilinçlendirerek sahip oldukları besleme güçleri ile GAÜ üzerine saldırtmaktadırlar. Aslında bu, çaresizliğin en düşük temsiliyet şekli. İrade ve halkın içinden gelen ve binlerce aile değerlerini içinde barındıran GAÜ saygın duruşu ile bu sürecin içerisinde onuru ile ayakta duracak. Ayakta durmaya hazır birçok kurum ve kuruluşa örnek olacaktır. Bir ses vermemiz gerektiği anda o sesi en başta verecek ve bu süreci başlatanların karşısında ilk önce dimdik duracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. GAÜ Küresel ailemize güveniyoruz. Kendi içimizde bulunan malum kuruluşun beslemeleri ve veya aile olmayı öğrenmemiş biz sandığımız kişiler de artık bizlerle olmayacaklar.”
“Tam bir birlik olarak hareket etmemizi öneriyorum”
GAÜ’nün gücünden rahatsız olanların, saldırılarını sürdüreceğini belirten GAÜ, tüm GAÜ ailesinin birlik olması yönünde çağrı yaptı.GAÜ tarafından yapılan açıklamada devamla şu ifadelere yer verildi:
“Bizi karşılarında görenler uslanmayacak ve durmayacaktır. Bu nedenle Başta Yöneticiler Kurulumuza ve Rektörlüğümüze artık hiçbir boşluk bırakmadan tam bir birlik olarak hareket etmemizi öneriyorum. Unutmayın şahsiyetsizlerin en ileri ve son hareketi bizi içimizden vurmak olmuştur. Kendinizden kuşku duymayın. Kuşku koymaya çalışanları artık hedef alın.”

164 Paylaşımlar