“Herşeyi kabul eden” Özgürgün, direnenleri hedef gösterdi: “Hep aynı insanlar”

İstanbul’da katıldığı AKP mitinginde Türkiye’deki ana akım medyanın bile tanımadığı Hüseyin Özgürgün, AKP’nin gözüne girme çabasını sürdüyor. Ülkemize de sıçrayan ispiyonculuk ve hedef gösterme furyasına dahil olan Özgürgün, kendisinin ikiletmeden kabul ettiği emirlere karşı direnen yurttaşları hedef gösterdi.

Katıldığı bir TV programında Girne 2. Bölge emirnamesi ile tepkiler hakkında yöneltilen bir soru üzerine Özgürgün, “Herşeye karşı çıkan bir gurup var. Bunlar, hiç alakası olmayan yerlerde ortaya çıkıyor ve hep aynı insanlar çıkıyor. Lefkoşa’da Elçiliğin önünde halkı kışkırtan da aynıları, Girne’de bina için de aynıları, Karpaz sahilindeki olay içinde aynıları” ifadelerini kullandı.

Özgürgün, “Bunlar sırf yatırım gelmesin diye kötü niyetle davrananlardır” diyerek kendisi ve hükümetinin ikiletmeden uygulamaya koyduğu  emirlere karşı direnenleri hedef gösterdi.

Öte yandan Özgürgün, halk tarafından “reddedildiği” ortada olan, Anayasa Mahkemesi’nde de Anayasaya aykırı içeriği olduğu belirlenen Yurtdışı Koordinasyon Ofisi Anlaşması hakkında ise, “Meclis açılır açılmaz” anlaşmanın önündeki engellerin aşılması adına ellerinden geleni yapacaklarının mesajını da verdi. Sosyal medya ise Özgürgün’ün açıklamaları sonrasında “siz bu halkın iradesini başkalarına teslim ettiğiniz sürece heryerden çıkmaya devam edeceğiz” tepkileriyle çalkalanıyor.

266 Paylaşımlar