Hükümet Yap-Boz Oynuyor: Halkın Tepkisiyle Araç Kayıt ve Posta Dairelerinin Açılışı İptal Edildi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bugün yaptığı duyuruda Araç Kayıt ve Posta Dairelerinin yarın açılacağını bildirmişti.

Ancak bakanlığın resmi sosyal medya hesabındaki duyurunun altına gelen onlarca eleştirinin ardından kararın ‘uzman görüşleri doğrultusunda’ ertelendiği duyuruldu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında hükümetin attığı yanlış adımların kaçıncı kez halkın tepkisiyle geri alındığını ise saymak artık mümkün görünmüyor.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı Posta ve araç kayıt dairelerinin açılmayacağını açıkladı.

Açıklama şöyle:

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı Trafik Dairesi Müdürlüğü Araç Kayıt Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi ile Posta Dairesi Müdürlüğü Lefkoşa Merkez ve 6 ilçedeki şubeleri gerekli sağlık güvenlik önlemleri alınarak ve bulaş riski en alt seviyeye indirilerek sadece belirli alanlarda gecikmeleri gidermek amacı ile sınırlı hizmet verme planlaması yapılmıştı. Ancak uzmanlar gözleminde sürdürülen sağlık güvenlik tedbirleri yetişmediğinden 6 Nisan 2020 tarihinde kısıtlı hizmet vereceği duyurulan birimlerimiz hizmete açılmayacaktır. Gerekli önlemlerin tamamlanıp uzmanların onayı sonrası hizmet tarihi yeniden duyurulacaktır.

İşte gelen tepkilerden bazıları:

609 Paylaşımlar