Hükümetin Gerçek Programı: Faşizm ve Gericilik

ADL Özel

AKP’ye yaranmak için bir gecede ‘hacı’ olan UBP’li Milletvekili ve Bakan Sunat Atun, geçtiğimiz gün ESKAD isimli kuruluşun düzenlediği “Akdeniz’in Nuru” adlı etkinlikte, “ben anladım ki dünyanın en değerli makamı kul olabilmektedir” demişti. Halkın önemli kesiminin kıt kanaat geçindiği ülkemizde, bazı yurttaşlar Atun’u dünyevi makamlardan kazandığı, Milletvekili ve Bakan olarak elde ettiği binlerce liralık maaştan vazgeçmeye çağırmıştı.

Düzenlediği etkinliğe siyasiler arasında yalnızca Atun’u davet eden ESKAD Vakfı’nın ülkemizde, maddi kaynağının nereden temin edildiği belirsiz olan iki adet öğrenci yurdu ve 50 de evi bulunuyor. ESKAD Vakfı amacını “Peygamberin emaneti Kıbrıs’ta ümmet bilincini canlandırmak” olarak açıklıyor (Yenidüzen).

Ataoğlu Faşistleri ‘Onore’ Etti

Ekonomi ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Atun’un gerici mesajlarından sonra, bugün de DP’li Turizm ve Çevre Bakanı ve Milletvekili Fikri Ataoğlu, ülkede karıştığı şiddet olayları ile gündeme gelen Ülkü Ocakları’nı kabul ederek, faşistleri onure etmeye çalıştı.

ülkü ocakları turizm bakanı fikri ataoğlu

Büyük bölümü ülkelerinde bedelli askerlik hakkı kazanabilmek için Kıbrıs’taki üniversitelere kaydolan ‘öğrencilerden’ oluşan, ülkemizde geçirdikleri uzun süre boyunca “kendilerinden olmayana” gösterdikleri nefret ve şiddetle pek çok olaya karışan Ülkücüler, Bakan Ataoğlu tarafından “milli bilinci uyandıran TMT’nin yerini alanlar” olarak sunuldu. Ataoğlu, “1974’deki olayları yaşamış biri olarak, geçmişte milli bilinci uyandıran Türk Mukavemet Teşkilatı’nın yerini günümüzde Ülkü Ocakları’na bıraktığını söyleyebilirim” dedi.

Resmi tarihte “Kıbrıslı Türklerin varoluşu için savaştığı” savunulan TMT çetesi, yıllarca Kıbrıslı Türkler üzerinde ciddi bir korku imparatorluğu kurmuş, birçok Kıbrıslı Türkü katletmiş, tecavüz ve şiddet olaylarına karışmıştı.

18 Paylaşımlar