İ. Melih Gökçek’ten İnciler: “Sudan Bir Damla İçerseniz Namertsiniz”

ADL Özel

TC Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li İ. Melih Gökçek bugün Lefkoşa’da gerçekleştirilen eyleme atıfta bulunarak sosyal medya mecrası Twitter üzerinden paylaşım yaptı.

Gökçek eylemcilere istinaden attığı Twitinde “Sudan bir damla içerseniz namertsiniz” çıkışında bulundu.

Ne olmuştu?

Aralarında Bağımsızlık Yolu’nun da bulunduğu örgütler bugün öğle saatlerinde Çağlayan Parkı’nda buluşup TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne “Getirdiğin Su Götürdüğün Canları Temizlemez” pankartı ile yürüyerek R. Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs’ın kuzeyine gelişini protesto etmişlerdi.

Ankara’da yaşanan katliamı da protesto eden eylemciler 100 kara balonu Ankara’da yaşanan katliam sonrası hayatını kaybedenler için uçurmuşlardı. Eylemde “Hem de ekolojik bir felaketi beraberinde getirebilecek ve belki de “asrın faciası” olarak anılabilecek bir projeyi onuncu kez açmak için adamızda bulunuyorlar. Bizlere siz kendi kendinizi yönetemezsiniz, gelen suyu da yönetemezsiniz diyerek buradalar. Onların ifadesi ile bizleri “göbekten” kendilerine bağlayarak daha fazla bağımlı kılmak için adamızda bulunuyorlar. Kendi ülkelerindeki seçim çalışmaları kapsamında şov yapmak için adamızda bulunuyorlar.” denmişti. Haberin Devamı İçin Tıklayın

Eylem Üzerine Gökçek’ten Sosyal Paylaşım

Eylemcilerin fotoğrafını da paylaşan Gökçek şu ifadelerde bulundu; “PROTESTOCULAR DURUN LAFINIZIN ARKASINDA… KIBRIS’A VERDİĞİMİZ BU SUDAN BİR DAMLA İÇERSENİZ NAMERTSİNİZ…”.

Melih tivit

İ. Melih Gökçek’in Kıbrıslı Türk Halkı ile İmtihanı

Hatırlanacağı üzere 2008 yılında Lefkoşa’da bulunan Çağlayan Parkı Cemal Bulutoğluları işbirliği ile İ. Melih Gökçek başkanlığındaki Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilmiş ve parkın adı “Ankara Çağlayan Parkı” olarak değiştirilmişti. Açılış töreni sırasında Kıbrıs’ın kuzeyine açılış için gelen İ. Melih Gökçek “Ankara Elini Yakamızdan Çek!” sloganlarıyla karşılanmıştı. “Ankara Çağlayan Parkı” ismi 2013 yılında Kıbrıslı Türk halkının ve Lefkoşalıların talepleri doğrultusunda Çağlayan Parkı olarak yeniden değiştirilmişti.

137 Paylaşımlar