Kıbrıs’ın Kuzeyindeki İngiliz Vatandaşlara Güneye Geçiş İçin Muafiyet Tanındı

Geçiş Cyprus Mail’in yayımladığı haberde; Kıbrıs’ın Kuzeyindeki İngiliz vatandaşları Gatwick uçuşlarını yakalamak için Kıbrıs’ın güneyine geçiyor.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki altmış kişilik İngiliz pasaportlu grup, Baf havaalanından Londra Gatwick’e uçuşunu yakalamak için Kıbrıslı Türk yetkililer tarafından Pazar günü adanın güneyine geçmesi için muafiyet verildi.

Harekete, İngiliz ve Kıbrıs hükümetleri arasında bir anlaşmaya varıldıktan sonra izin verildi. Yolcular Beyarmudu’ndaki İngiliz üslerinden, gerekli tüm sağlık kontrollerini yaparak otobüsle geçtiler.

Yetkililerin açıklaması:

ilki 14:35’te kalkmış olan EasyJet uçuşlarına yetişmek için yolcular Baf havaalanına gittiler. İkinci sefer ise 19:25’te kalkacaktır. Kıbrıs’taki İngiliz Yüksek Komisyonu Cumartesi günü gönderdiği bir tweet’te, İngiliz turistlerin onaylanmış bir uçak bileti sunduktan sonra “Beyarmudu’ndaki Egemen Üs Bölgesi geçiş noktasını kullanmalarına izin verileceğini” açıklamıştı. “Halk sağlığını korumak için önlemler yürürlüğe girecek” sözlerini ekledi. Pazar günü Baf havaalanına iki uçak daha vardı. İlki 40 yolcu taşırken ikincisi tamamen boştu.

666 Paylaşımlar