KTOEÖS’ÜN ÖRGÜTLÜ OKULLARINDA REFERANDUM GERGİNLİĞİ

KTOEÖS’de 7 Yönetim Kurulu Üyesi ve 1 Disiplin Kurulu üyesinin basına açıklama yaparak istifa etmesi ve okullarda Genel Kurula gitmek için imza toplanmasının ardından mevcut yönetim bugün tüm bölgelerdeki okullarda genel kurula gidilmesini belirlemek için referandum sandığı kurdu.

Omorfo bölgesinde üç okul referanduma izin vermedi…

Sabah saatlerinde her bölgede sandıklar kurulurken, Omorfo bölgesinde bulunan Cengiz Topel EML, Güzelyurt Türk Maarif Koleji ve Şht Turgut Ortaokullu’nda öğretmenler referanduma izin vermedi. Cengiz Topel’de referandum sandığının kurulmasının ardından 10 öğretmen oy kullandı. Ardından diğer öğretmenler oy kullanım işlemini engelledi, sandık kırıldı ve atılan oylar da yakıldı. Öğretmenler, “Biz kendi tüzüğümüzden aldığımız güçle, imza toplayıp Genel Kurula gitme hakkımızı kullanıyoruz. Referandum bu hakkımızı gasp ediyor. Referandum tüzüğe aykırıdır” diyerek sandığı kırdıkları gelen bilgiler arasında.

Cengiz Topel’e polis gidiyor…

Öte yandan alınan bilgilere göre, KTOEÖS’ındaki mevcut yönetimin şikayeti üzerine polis Cengiz Topel EML Müdürü’nü arayarak, okula geleceklerini ve oy kullanma işlemini devam ettireceklerini söylediği öğrenildi.

 

http://www.ankaradegillefkosa.org/ktoeosde-mevcut-yonetim-kurulu-aciklama-yapti/

http://www.ankaradegillefkosa.org/istifa-ediyoruz-son-soz-ogretmenin/

http://www.ankaradegillefkosa.org/ktoeoste-ctp-bg-operasyonu-mu/

18 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply