Kuzeydeki ELAM ‘Gövde Gösterisi’ Yaptı, Polis Uzaktan Baktı

Dün Akşam Gece saat 12.30 sularında LAÜ Bahar Şenliklerinde Ülkücülerle Devrimci Öğrenciler arasında sözlü tartışma yaşandı. Guruplar arasında tartışma sözlü sataşmalarla sürdü.

Konser sona erdikten sonra ise, ülkenin çeşitli yerlerinden faşistler Lefke’ye akın etti.

Lefkoşa, Girne, Kalkanlı’dan 30-35 araba 1.30-2.00 sularında gelerek okulun arkasındaki alanda toplandı. Çok kısa sürede bölgelerden çok sayıda Ülkücü’nün okulun arka kapısında toplanması saldırının önceden planlı olduğu iddialarını güçlendirirken, farklı bölgelerden gelenlerle sayıları 300’ü bulan faşistler okul içerisinde bulunan Devrimci öğrencilere satır ve bıçaklarla saldırdı.

Saldırı sonrası 7 öğrencinin yaralanıp Hastane’ye götürüldü. Ülkücüler saldırıdan sonra da bölgeyi terk etmedi, ve Lefke sokaklarında sabah saat 6’ya kadar slogan atıp, tekbir getirerek ‘gövde gösterisi’ yaptı.

Öte yandan yaşanan saldırı boyunca bölgede bulunan ve satırlı bıçaklı saldırı sonrası bölgede sloganlar atarak gezen faşistleri izlemekle yetinen polisin, bazı bölgelilerden gelen “müdahale etmeyecek misiniz?” sorusuna “sayıca yetersiz oldukları” yanıtını verdiği öğrenildi.