Lefkoşa’da Bugün Bağımsız Kıbrıs Yürüyüşü Düzenleniyor

Hafta boyunca “Bağımsız Kıbrıs” etkinlikleri düzenleyen 6 örgüt, bugün saat 19.00’da pronto çemberinde buluşup İngiliz Elçiliği, Amerikan Konsolosluğu ve TC Büyükelçiliği’ne yürüyor.

Baraka Kültür Merkezi, Bağımsızlık Yolu, Birleşik Kıbrıs Partisi, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Kıbrıs Sosyalist Partisi ve Toplumcu Demokrasi Partisi Gençlik Örgütü olarak 6 örgüt bugün Bağımsız Kıbrıs için yürüyor.

Saat 19.00’da pronto çemberinde buluşacak olan örgütler, hafta boyunca gerçekleştirdikleri bir dizi “Bağımsız Kıbrıs” etkinliğinin sonunda, İngiliz Elçiliği, ABD Konsolosluğu ve TC Elçiliği’ne yürüyüş düzenliyor.

Örgütlerin yaptığı ortak çağrı şöyle;

“Adanın bütününde sürmekte olan emperyalist işgallere karşı,

emekçileri kuşatan tüm saldırlara ve sömürüye karşı,

emekçileri yerli, göçmen, kuzeyli, güneyli, özel sektör, kamu çalışanı diye bölerek birbirine kırdırmak isteyenlere karşı,

adaya çıkarları doğrultusunda barış ve huzur gelmesin diye uğraşanlara karşı,

harklı renkerimizle ortak bir amaç için yan yana “zulüm olduğu sürece, mücadele de var olacaktır.” demek, kendi umudumuz olabilmek, emeğin kurtuluşu, ada insanını kuşatan emperyalist saldırganlığı dağıtabilmek, halkların kardeşliği ve barış için yani Bağımsız Kıbrıs için hep birlikte sokağa çıkıyoruz.

14 Ağustos 2017’de saat 19.00’da Pronto Çemberinde buluşalım.”

43 Paylaşımlar