Meclis’te daha bugün konuşulmuştu… Yine iş kazası; iki işçi yaralı!

Meclis genel kurulunda gündem olan iş cinayetleri konusunun üzerinden daha 24 saat geçmeden, Lefkoşa’da yine bir iş kazası yaşandı. Lefkoşa’da eski Belça binasının olduğu yerde süren ve Korman inşaat şirketine ait olan büyük inşaatta iş kazası meydana geldi. Kazada Ba Van Luan  ve Yılmaz Ruşen isimli 2 işçi yaralandı. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ilerleyen saatlerde verilecek.

Beton dökümü yapıldığı sırada, iskele üzerinde çalışmakta olan Ba Van Luan (E-29) ile Yılmaz RUŞEN (E-38) kullandıkları aletin tepmesi sonucu dengelerini kaybederek 4 metre yükseklikten, ahşap kalıp zemin üzerine düştü.

Vietnamlı olduğu öğrenilen Luan ile TC uyruklu Ruşen, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kaldırılırken, hayati tehlikelerinin olmadığı ifade edildi.

Binanın Şantiye Şefi Eren Özikiz’in yaptığı açıklamada, işçilerin yaklaşık 3-4 metreden tahta zemine düştüklerini söyledi. Binada tüm tedbirlerin alındığını, olayın pompanın mekanik olarak titreşiminden ötürü yaşandığını ifade eden Özikiz, “hava olunca pompa sallıyor, ondan ötürü bu kaza yaşandı” dedi.

Binada şu anda yaklaşık 50 kişinin çalıştığını belirten Özikiz, KKTC vatandaşı olanların dışındaki tüm çalışanların çalışma izinli olduğunu kaydetti. Özikiz, kazada yaralanan işçilerin durumlarının iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

Özikiz’in yaptığı açıklamada tüm tedbirlerin alındığı kaydedilirken, bu kazanın tüm tedbirlerin alınmasına rağmen gerçekleşmesi akıllara ister istemez acaba gerçekten tüm tedbirler alındı mı? sorusunu getirdi.

41 Paylaşımlar