Parti Başkanı mı Çete Lideri mi?: Gece Kulübünün Güvenlik İşini Tehdit Yoluyla Almaya Çalışan Bisküvitçi’ye Yurt Dışı Yasağı

Yakın zamanda kurulan Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP)’nin Genel Başkanı Buray Büsküvütçü’ye yurt dışı yasağı getirildi.

Yurt dışı yasağına tepki gösteren MDP’den yapılan açıklamada “MDP’nin Ankara’daki önemli temasları öncesinde” Büsküvütçü’ye yurt dışı çıkış yasağı getirildiği belirtildi.

Bisküvütçü’ye, Lefkoşa’da 2 ayrı kerhanenin sahibi olan  Y.T.’ye 29 Temmuz 2014 ve 1 Ağustos 2014 tarihlerinde iki kez şiddet tehdidinde bulunduğu iddiasıyla aleyhinde açıldığı öğrenildi.

Polis: “Gece Kulübünün Güvenlik İşinin Kendisine Verilmesini ve 100 Bin Euro İstedi, Tehdit Etti”

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mehmet Emin Doğan, 2014 yılında mahkemede verdiği ifadede, zanlı Büsküvütçü’nün 29 Temmuz 2014 tarihinde kendi ofisinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren 2 ayrı gece kulübünün işletmeciliğini yapan Y.T. ile görüştüğünü ve gece kulüplerinin güvenliğini talep ettiğini belirtmişti.

Doğan, zanlının söz konusu görüşmede, Y.T.’ye “Gece kulüplerinin güvenlik işletmeciliğini bana ver” deyip ayrıca 100 bin Euro da para talep ettiğini ifade etmişti.
Doğan, daha sonra da zanlı tarafından görevlendirilen 12 kişinin farklı gecelerde, söz konusu gece kulüplerine giderek işletmecisi olan Y.T.’ye Büsküvütçü’nün “selamını götürdüğünü” kaydetmişti.

Polis memuru Doğan, Büsküvütçü’nün polise verdiği ifadesinde de “Ben kendi çapımda bir tahkikat yaptım ve Girne’de Murat Sağlam isimli kişinin vurulması olayında Y.T.’nin de bağlantısı olduğunu tespit ettim. Bu parayı da Y.T.’den Murat Sağlam ile arasını bulmak için istedim” dediğini kaydetmişti.

Ülkü Ocakları ve Genç Mücahitler gibi faşist çevrelere yakınlığı ile bilinen MDP Başkanı Büsküvütçü’nün adının karıştığı bu dava, ülkemizdeki faşistlerin -tıpkı Türkiye’de olduğu gibi- ne denli kirli ilişkiler içerisinde olduğunu da gözler önüne seriyor.

İlgili Haberler;

Kan Akıtan Başkan Oluyor: Ülkü Ocaklarının Gerçek Yüzü