Polis Genel Müdür Yardımcısı Yeşildağlı: “Emri Ben Verdim, Gene Veririm”

 Başbakanlık önündeki eylemde yaşanan polis şiddetine maruz kalan eylemcilerden biri olan Umut Ersoy polisten şikâyetçi oldu. Eylemde polisin aşırı güç kullandığı gerekçesiyle şikayetçi olan Ersoy, “İnsanları ezdiler” dedi.
“Polis Genel Müdürü Yardımcısı’nın Emri ile Eylemcileri Ezdiler”

Konuyla ilgili KIBRIS’a açıklama yapan Ersoy, kitlenin iyice azalmasının ardından eylemcilerin oturma eylemine geçtiğini ve sonrasında ayağa kalkarak iki sıralık bir şerit oluşturduklarını ifade ederek Polis Genel Müdürü Hüseyin Yeşildağlı’nın emri ile polislerin eylemcileri “ezdiğini” belirtti.

Ersoy açıklamasında, Polis Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Yeşildağlı’nın aniden bir şeye sinirlenerek arkaya gittiğini ve polislere emir verdiğini, sonrasında da 5 sıra polisin 2 sıra eylemcinin üzerine bir anda yürüdüğünü ve insanları ezdiğini anlattı.

Ersoy şunları söyledi:

“Ben yere düştüm. İnsanlar ezilmesin diye onları üzerine kapaklandım. Şikâyette bulunmak için Başbakanlık’taki güvenlik binasına girdim. “İnsanlar sizin verdiğiniz emirle ezildi” dedim. O da “Evet ben verdim Gene olsa gene veririm! Her şeyden ben sorumluyum” dedi.

Bunun üzerine kendisinin ifadesini verdiğini de ifade eden Ersoy, eylemcilerin polisin üzerine yürüyecek kadar sayısı olmadığını ve polislerin eylemcileri ezerek üstlerinden geçtiğini söyledi.

(Kıbrıs Gazetesi)

569 Paylaşımlar