Polis, Savaştan Kaçan İnsanları Vurdu

Yayla köyünde bu sabah saat 06.30 sıralarında sahilden karaya çıkmaya çalışan, 20’si erkek, 3’ü kadın ve 7’si çocuk olmak üzere toplam 30 Suriyeli göçmen tespit edildi.

Göçmenlerle birlikte, tekneyi kullanan 2 kaptan tutuklandı. Operasyon, Sahil Güvenlik ekiplerinin aldığı ihbar doğrultusunda polis ile işbirliği içinde gerçekleştirildi.

Kaçmaya Çalıştığı İddia Edilen 2 Kişi Vuruldu

Yayla köyü sahilden bu sabah karaya çıkmaya çalışan 30 göçmeni taşıyan tekneden kaçmaya çalıştığı iddia edilen 2 kişi polis tarafından ateş edilerek ayağından ve kolundan vuruldu.

Lefkoşa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sonuç Büyük Kanal SİM’e yaptığı açıklamada, 49 yaşındaki bir kişinin kalçasından ve ayağından vurulduğunu, 50 yaşındaki diğer kişinin ise sol kolundan vurulduğunu ve ortopedi servisinde müşahede altına alındıklarını belirtti.

Büyük, vurulan 2 kişinin hayati tehlikesi olmadığını da ifade etti.

Polis Basın Subaylığı: Dur emrine uymadılar

Polis Basın Subaylığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bu sabah Yayla sahiline çıkan göçmenlerden ikisi, polisten kaçmaya başlaması ve polisin dur emrine uymamaları sonucu, tabanca ile önce  havaya açılan uyarı atışına rağmen kaçmaya devam etmeleri üzerine  açılan ateş sonucu hafif şekilde yaralandı.

Yaralı göçmenler kaldırıldıkları Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından müşahede altına alındı.

753 Paylaşımlar