Rahvancıoğlu, Özgürgün’ün Karpaz Açıklamasına Tepki Gösterdi: “Altyapısını CTP’nin Yaptığı Bir Vahşete Daha Adım Adım İlerliyoruz”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, Hüseyin Özgürgün’ün “Ucube Karpaz Emirnamesini yırtıp atacağım” sözlerine tepki gösterdi.

Rahvancıoğlu, altyapısını 2007 yılında Karpaz’a elektrik direklerini diken CTP’nin başlattığı bir vahşete daha ilerlediğimizi ifade ederek, “CTP-UBP ve DP’den kurtulmadığımız sürece, Ferdi gidecek Hüseyin gelecek… Ama bizim çocuklarımız için güzel bir gelecek hiç gelmeyecek… Babanız aday olsa CTP-UBP-DP’ye oy vermeyin. Bu işin şakası kalmadı çünkü…” ifadelerini kullandı.

Rahvancıoğlu’nun açıklaması şöyle;

“Hüseyin Özgürgün, “ucube Karpaz emirnamesi yırtılıp atılacak” demiş ve eklemiş “bu emirname yüzünden ülkenin en değerli bölgesi yatırımsız kaldı.”

Son beş yılın ÜÇ BUÇUK yılında hükümetteydiniz. “Neden yapmadınız?” diye de sorabilirim… Karpaz’ın ekolojik anlamdaki önemini de vurgulayabilirim. Bilmeyenler için, konunun yerleşim alanları değil, “Milli Park” olan insansız bölümle ilgili olduğunu anlatabilirim.

Brezilya devlet başkanının “Amazon Ormanları”nı, yatırımsız kalmış atıl bir bölge olarak gördüğünü düşünün! Öyle bir kafa işte… Doğa, oksijen, canlı yaşamı, çocuklar, geleceğimiz falan hiçbirinden haberi yok, umrunda değil… Hala bu partiyi destekleyen insanlar, kendi çocuklarını-torunlarını öldürüyorlar o da başka bir aymazlık…

Ama bir şey daha var, onu da söyleyecem kimse kusura bakmasın…

Oraya bir deli koyarsınız, emirnameyi yırtar atar… Eğer orada iş yapabiliyorsa nükleer santral bile açar… Emirnamenin yırtılıp atılmasına uygun koşulları kim yarattı?

2007’de Karpaz Milli Parkına elektriği kim götürdü? Kilometrelerce insansız alana taa buruna kadar direği kim dikti? Daha dün “aday olmayacak” diye öve öve bitiremediğiniz Ferdi Sabit Soyer başbakanlığındaki CTP hükümeti, tüm direnişimize ve devam eden mahkeme sürecine rağmen elektrik götürmeseydi, emirname mi isterdi Karpaz?

Altyapısını CTP’nin yaptığı bir vahşete daha ilerliyoruz adım adım. CTP-UBP ve DP’den kurtulmadığımız sürece, Ferdi gidecek Hüseyin gelecek… Ama bizim çocuklarımız için güzel bir gelecek hiç gelmeyecek… Babanız aday olsa CTP-UBP-DP’ye oy vermeyin. Bu işin şakası kalmadı çünkü…”

141 Paylaşımlar