Rahvancıoğlu’ndan Patronların Örgütü Kar-İş’e: “Ne Ekerseniz Onu Biçersiniz”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, Kar-İş’in Meclis ve Maliye Bakanlığı önünde devam eden araçlı eylemleri ile ilgili açıklama yaptı.

Rahvancıoğlu eylemlerle ilgili “halk destek verse kazanılır” şeklindeki bazı yorumlara denk geldiğini belirterek, Kar-İş’in eylemlerine halktan az destek gelmesi ile ilgili yorumlarda bulundu.

“Artış İstemek ve Eylem Yapmak En Doğal Hak, Ancak Öğrenci ve Velilerden Destek Beklemeyin”

Rahvancıoğlu Kar-İş’in Eğitim Bakanlığı’nın yıllardır arttırmadığı taşımacılık ücretlerinde artış istediğini ve bu amaçla eylem yaptığını, bunun da en doğal hak olduğunu vurgulayarak, “Ancak öğrenci ve velilerden destek beklemeyin” dedi.

Rahvancıoğlu dağ yolunda yaşanan ve üç insanımızı kaybettiğimiz kaza sonrası başlatılan eylemlerde Kar-İş’in halkın değil hükümetin yanında durduğunu hatırlattı.

“Dağ Yolundaki Kaza Sonrası Başlatılan Eylemleri Kar-İş Kırmıştı”

Rahvancıoğlu, hükümetin yol güvenliği alması, ilgili bakanların istifa etmesi, saatlerin coğrafyamıza uygun şekilde düzenlenmesi ve yas ilan edilmesi talebi ile başlatılan eylemleri, Kar-İş’in çocukları kör karanlıkta okullara taşımaya devam ederek kırdığını anımsattı.

Genel Sekreter Rahvancıoğlu, “Kar-İş, halkın en duyarlı olduğu bir konuda (yol güvenliği, hükümetin sorumluluğu ve saatler) kimin yanında durduysa, bugün de yanında o dursun… Kimse kusura bakmasın ama, ne ekerseniz onu biçersiniz” ifadelerini kullandı.

Rahvancıoğlu’nun açıklaması şöyle;

“Kar-İş’in eylemleri ile ilgili düşünüyorum bir süredir ve pek de içimden bir şey yazmak gelmiyor… Ancak “halk destek verse kazanılır” şeklinde bazı yorumlara denk gelince, en azından bu destek yokluğuna dair yazabilirim diye düşündüm…

Konu doğrudan eğitim, öğrenciler ve veliler ile ilgili… Eğitim Bakanlığı’nın yıllardır arttırmadığı taşımacılık ücretlerinde artış istiyor Kar-İş… Ve bu artış yapılmıyor diye, öğrencileri taşımayı durduruyor… Artış istemek de, bu yapılmadığı zaman hizmet vermemek de en doğal hak, hiç lafım olmaz…

Ancak “öğrenci ve velilerden destek” gelmesini beklemek… Bak işte orda bir çift sözüm olur…

Hükümetin yol güvenliği alması, dağ yolunda kaybettiğimiz öğrencilerin ardından en azından yas ilan edilmesi, ilgili bakanların istifa etmesi ve saatlerin coğrafyamıza uygun şekilde düzenlenmesi talebi ile öğrenciler ve veliler eylem yaparken, bu eylemleri kim kırdı?

Öğretmen sendikaları bu taleplerle okulu 9’da (normal saate göre 8’de) açacağını ilan ettiğinde, çocukları normal saate göre 6.30’da yani gecenin kör karanlığında okulların önüne taşımaya devam eden kimdi?

Kar-İş, halkın en duyarlı olduğu bir konuda (yol güvenliği, hükümetin sorumluluğu ve saatler) kimin yanında durduysa, bugün de yanında o dursun… Kimse kusura bakmasın ama, ne ekerseniz onu biçersiniz…

Münür Rahvancıoğlu
Bağımsızlık Yolu
Genel Sekreteri

81 Paylaşımlar