Sağlık, Polis ve Sivil Savunma Emekçilerine Kesintiler Geri Ödenecek

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu; Sağlık Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nda aktif ve sürekli olarak çalışanların maaşlarından yapılan yüzde 25 oranındaki kesintinin önümüzdeki hafta içerisinde geri ödeneceğini açıkladı.

Amcaoğlu, tüm devlet çalışanlarından 5 bin TL taban ve 8 bin 500 TL tavan maaşı olmak kaydıyla, yüzde 25 oranında maaş kesintisi yapıldığını hatırlattı. Maliye Bakanı Amcaoğlu yazılı açıklamasında, Sağlık Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı kadrolarında olup da aktif ve sürekli görev yapan çalışanlara, bu kesintinin önümüzdeki hafta içerisinde iade edileceğini duyurdu.

Gümrük Çalışanları Ne Olacak?

İçinden geçtiğimiz zor günlerde hükümetin sağlık krizini iyi yönetememesi bir yana, en başından beri vurgulanan ve kamu oyunda sıklıkla dile getirilen sağlık, polis ve sivil savunma çalışanlarından kesintiye gidilmesi zaten akla ve vicdana sığmayan bir uygulama olmuştu.

Aynı şekilde, sağlığını tehlikeye atarak çalışmak zorunda kalan Gümrük Dairesi çalışanlarına da yapılan kesintinin geri ödenip ödenmeyeceği merak konusu.

292 Paylaşımlar