Sokakta Halk Vardı! : Binlerce kişi “Reddediyoruz” dedi

Reddediyoruz Platformu, meclis önünde son yılların en büyük mitinglerinden birini düzenledi

 

“Bu daha başlangıç mücadeleye devam”

Reddediyoruz Platformu, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yurt Dışı Koordinasyon Ofisi’nin kurulması ve faaliyetlerine ilişkin anlaşmaya karşı yeni bir protesto eylemi düzenledi. “Yaşayacak Geleceğimiz, Söyleyecek Sözümüz Var” sloganıyla meclis önünde düzenlenen eyleme binlerce kişi katıldı.

Yürüyüş boyunca “Reddediyoruz”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atılırken gençler, “Çocuklarımızı yobaz zihniyete teslim etmeyeceğiz”, “ Tarafımızca reddedilmiştir” yazılı pankartlar taşıdılar.

Dereboyu’ndaki trafik ışıklarından meclis önüne kadar yürüyüşle başlayan eylem, kitlenin oluşturulan miting alanında şarkılarla karşılanmasıyla devam etti.

Reddediyoruz Platformu’nda bulunan örgüt temsilcilerinin sahneye çağrılmasıyla devam eden eyleme, Zeki Çeler’in yaptığı kısa bir konuşmayla devam edildi.

Halk dansları ve dans gösterilerinin yapıldığı ve bir çok müzisyenin sahne aldığı eylemde gençlik, Kıbrıslı Türkler’i kimliksizleştirip iradesiz bırakacak bu anlaşmaya karşı kararlı duruşunu bir kez daha gösterdi.

 

344 Paylaşımlar