Sosyalist Küba Elindeki Kaynakları Paylaşmaya Devam Ediyor

Başka bir Küba sağlık tugayı, bu sefer Torino’ya 21 doktor, 16 hemşire ve bir lojistik koordinatörü ile, hiçbir şey talep etmeksiniz, hayat kurtarmak için İtalya’ya gitti

Küba’nın Dış İşleri bakanı Bruno Rodríguez Parrilla dün, “biz tıbbi yardımı ve hayatı diğer insanlar ile paylaşıyoruz” tweetini atarak, bu profesyonellerin takdire şayan jestlerini tanımanın, kendi insanlarına bağlı kalırken başkalarını unutmadan, hümanizmi işlerinin temeli olarak kabul etmelerine dikkat çekti.

Turin’e varışlarından bu yana tugay, ülkenin kuzeyindeki bölge sakinlerinden sayısız şükran ifadeleri aldı. İnkâr edilemez bir gerçeklik, ABD emperyalizminin iftiralarını ortaya çıkararak Küba’nın uluslararası tıbbi işbirliğini itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

Her bin kişi için dokuz doktorumuz var, bu neredeyse münhasır bir lüks ve bu yeterli değilmiş gibi, önümüzdeki Temmuz ayında 9.000 kişi daha mezun olacak. 84.000 hemşiremiz var ve 34.000 öğrenci nüfusumuza hizmet etmek için hemşirelik ve sağlık teknolojisi okuyor. Paylaştığımız güç işte bu.

Abluka insanları öldürürken, Küba hayat kurtarıyor. Dünyada COVID-19’luların yaşamları için savaşan 20 Henry Reeve tugayı (425 doktor, 722 hemşire, 50 teknisyen) var.

cuba-solidarity.org.uk

119 Paylaşımlar