Soylu’nun İstifası Arınma Çıktı: Tayyip İstifayı Kabul Etmedi

TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün açıkladığı istifanın TC Cumhurbaşkanlığınca kabul edilmediği açıklandı.

Bir Gün’ün haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa kararının AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmemesinin ardından ilk kez açıklama yaptı.

Soylu, daha önce attığı istifa açıklamasını sosyal medya hesabından silerek yeni bir paylaşım yaptı.


Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle:

“Sokağa çıkma yasağı ile ilgili, sorumluluğumuzun gereği aldığım karar üzerine Milletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tutumu, beni mahcup etmiştir.

Devlet ve milletin emanetinde atılan adımlarda eksikliğimizin bu iki irade tarafından insani bir durum olarak kabul edilip onarma hakkı verilmesi, sorumluluğumuzu arttırmıştır.

Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah…”
Allah mahcup etmesin.

NE OLMUŞTU?

Soylu, dün akşam, sokağa çıkma yasağının ardından on binlerce kişinin marketlere hücum etmesi üzerine yaşanan izdiham görüntüleri nedeniyle İçişleri Bakanlığı’ndan istifa ettiğini açıkladı. İstifa kararının Erdoğan’ın kabul etmediği İletişim Başkanlığı tarafından açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı istifanın kabul edilmediğini şu sözlerle duyurdu:

“İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”


209 Paylaşımlar