TC Dışişleri Bakanı Haddini Aştı: Bağımsız Kıbrıs İsteyenlere “Hain” Dedi

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Yenierenköy Belediye Başkanı’nın da katılım için halka çağrı yaptığı ‘sohbet’ toplantısında bağımsız bir Kıbrıs isteyenleri hainlikle suçlarken,  Mağusa’ya Başkonsolosluk açılacağını belirterek, Başkonsolos’un ise Kasım Kaban olacağını açıkladı.

Ayrıca Çavuşoğlu, müzakerelerin İsviçre’de kaldığı yerden devamının mümkün olmadığını vurgulayarak Kıbrıslı Türk halkının iradesinin TC’li egemenlerce hiçe sayıldığını bir kez daha gözler önüne serdi.

kktc’ye Türkiye’den elektrik getirilmesi için çalışmalar yapıldığını da kaydeden Çavuşoğlu,  “Malum Kuzey Kıbrıs’a suyu getirdik şimdi de elektriği getirmek için çalışmalar yapıyoruz” diyerek Kıbrıslı Türk halkını sudan sonra enerji konusunda da TC’ye bağımlı kılma hedefini açık etti.

Çavuşoğlu’nun bu haddini aşan sözleri karşısında Bağımsızlık Yolu dışında herhangi bir siyasi partiden ise ses çıkmaması  gözlerden kaçmazken,  “kktc Meclisi’nde elde edilecek koltuklar için sessiz mi kalıyorlar?” sorusu akıllara geldi.

 

225 Paylaşımlar