Tüfekçi, Kaza Yapan Emekçileri Kayıt Dışı Çalıştırıyordu

Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol; Girne -Değirmenlik Dağyolu’nda meydana gelen trafik kazasıyla ilgili basın açıklaması yaparak, kazada araç sürücüsü Kartal Taşkal’ın 2015 yılında çalışma izninin işveren tarafından iptal edildiğini, araçta yolcu olarak bulunan Harun Yağcıgil ve Muhammet Dindar’ın ise Çalışma Dairesi’nde hiçbir kayıtları bulunmadığını açıkladı.

Kayıt dışı çalıştırılan emekçiler için “Kaçak” ifadesi kullanan Çalışma Dairesi’nin, kayıt dışı işçi çalıştıran sicili kanlı Tüfekçi LTD ile ilgili ne gibi adımlar atacağı merakla bekleniyor.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“27 Mart 2018 tarihinde (bugün), sabah saat 10:30 sıralarında, Girne -Değirmenlik Anayolu üzerinde, bir trafik kazası meydana gelmiştir. Kazada yaralanan HG 086 plakalı araç (beton dökme pompası) sürücüsü Kartal Taşkal (E-46) ve araçta yolcu olarak bulunan Harun Yaltılıgil (E-19) ve Muhammed İmdatuhak (E-26) kaldırıldıkları Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde tedavileri halen sürmektedir.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Çalışma Dairesi’nin yaptığı inceleme sonrasında, Kartal Taşkal’ın 5 Aralık 2015 tarihinde çalışma izni işveren tarafından iptal edilmiştir (kaçaktır). Diğer iki yaralı olan Harun Yağcıgil ve Muhammet Dindar’ın ise Çalışma Dairesi’nde hiçbir kayıtları bulunmamaktadır.

Çalışma Dairesi ile Polis Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili tahkikatı devam
etmektedir. Tahkikatın tamamlanmasıyla; Daire tarafından ilgili yasal mevzuat uyarınca
gereken yaptırımlar uygulanacaktır

Yusuf Önderol
Çalışma Dairesi Müdürü”