TÜRK-SEN özelleştirmelere karşı uyardı: Süresiz grev

Türk-Sen’den, kamu malı olan Elektrik Kurumu, Telefon Dairesi, Limanlar gibi kurum ve dairelerin özelleştirilmesine karşı süresiz grev ve eylem uyarısı

“Kimsenin özelleştirme yetkisi bulunmuyor”

TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, “toplumdan yetki almadan, kimsenin toplumun malı olan Elektrik Kurumu, Telefon Dairesi, Limanlar gibi kurum ve daireleri özelleştirme yetkisi bulunmadığını” belirterek, özelleştirmeye karşı süresiz grev ve eylem uyarısı yaptı.

Bıçaklı; “Ülkemizdeki hiç bir siyasi parti seçimlere girdiği dönemlerde bizi seçerseniz toplumun malı olan kurumları bir bir satacağız diye yetki almamıştır. Bu nedenle geçici olarak ülkenin yönetimine gelen siyasiler, halkın kuruş kuruş ödeyerek satın aldığı santralleri ve toplumun malı olan değerleri satamaz.” dedi.

“Bilerek ve isteyerek yatırım yapmayıp ekonomik  sıkıntıya soktular”

“Beceriksiz siyasiler yüzünden doğru dürüst yönetilemeyen ve bilerek ve isteyerek toplumun malı olan kurumlara yıllardır hiç bir yatırım yapmayarak ekonomik sıkıntıya sokarak sonra da satarak kurtulalım zihniyetinde olan siyasiler bilecekler ki toplumun malı olan bu değerleri kolay kolay satamayacaklar.” diyen Bıçaklı, TÜRK-SEN ve üye sendikaların, toplumun malı olan bu kurumları korumak ve sahip çıkmak için Anayasal ve yasal eylem haklarını kullanmaktan çekinmeyeceğini vurguladı.

Bıçaklı, “Çalışma barışı ciddi şekilde bozulacak, bunun sorumlusu biz olmayacağız.” dedi. Bıçaklı, bütün halkı ve üyelerini kendi değerlerine sahip çıkmak üzere bu konuda verilecek olan mücadeleye hazır olmaya çağırdı.

 

0 Paylaşımlar